www.gunaydinsamsun.com yazarı Burak Güleç, Samsunspor'un Alanyaspor maçında aldığı galibiyeti kaleme aldı.

Samsunspor, Alanyaspor maçının ilk yarısında belki de bu sezon kendi sahasındaki en kötü futbolu oynadı desek mübalağa yapmamış oluruz.

İlk yarıda önde basan, topu geniş alana yayarak sağlı sollu ataklar ile seyir açısından güzel bir futbol sergiledi Alanyaspor. Buldukları gol de çalışılmış güzel bir goldü.

Ligde herhangi bir hedefi olmamasına rağmen arkasında şaibe bırakmayacak bir oyun ve mücadele ortaya koydu Alanyaspor.

Maçın ikinci yarısında ise bambaşka bir Samsunspor vardı sahada.

İkinci yarın başlaması ile maraton tribünün bütün stadı ayağa kaldırması, sahadaki Samsunspor’u adeta canlandırdı.

Topa önde basan, top rakipteyken takım halinde baskı yapan Samsunspor tribünlerde izleyenlere “işte özlenen Samsunspor” bu dedirtti adeta.

Tribünlerin sahaya katkısı, devre arasında Gisdol’un oyuna müdahalesi seyir zevki yüksek ve göze hoş gelen futbol ile ekran başında izleyenleri de memnun etti.

Trabzonspor maçından sonra biz bu ligde kaldık algısı oluştu Samsun’da.

Ama dün akşam ki diğer takımların aldığı sonuçlara bakınca 1 puan bizi ligde bırakmış oldu. Olası bir mağlubiyet bizi çok sıkıntılı bir duruma sokabilirdi.

Maç sonunda gerek Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım’ın açıklamaları gerekse Gisdol’un açıklamalarına bakılır ise sezon sonunda Alman hoca ile yollar ayrılacak.

Gisdol konusu ayrı bir yazı konusu olsa da, 1 puan ile aldığı Samsunspor’u 43 puan ile ligde bırakarak bir mucize gerçekleştirdi.

Uzun yıllar sonra çıktığımız Süper Ligin ilk sezonun da Samsunspor’u ligde tutma başarısı gösteren herkese teşekkür ederiz.

Bu başarının en büyük mimarı karışıksız seven büyük Samsunspor Taraftarı.