Samsun'a Gelen Rus Turistler Horon Ekibiyle Karşılandı! Samsun'a Gelen Rus Turistler Horon Ekibiyle Karşılandı!

Samsun doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle yerli ve yabancı turistleri cezbediyor. Özellikle kırsal mahallelerine konumlanmış yaylaları, doğa tutkunlarını da kendine çekiyor. Binlerce yıllık çam ağaçlarıyla kaplı tepeler, berrak akarsular ve serin havasıyla Samsun yaylalarında doğa yürüyüşleri, piknikler, kampçılık ve fotoğrafçılık gibi aktiviteler öne çıkıyor. Doğa yürüyüşü yapanlar, endemik bitki ve kuş türlerini keşfederken, temiz havanın da tadını çıkarıyorlar.

Murat Somuncu Samsun Turizm Sosyal Medya 6

Bu kapsamda Samsunlu video içerik üreticisi Murat Somuncu, sosyal medya hesabında ‘Neden Samsun'a yerleşeyim?’ sorusunu yöneltti. Bu soru Türkiye'nin dört bir yanından yüzlerce yanıtla karşılık buldu. Bu soruyla başlayan dijital etkileşim, Samsun'un turizm potansiyeline dikkat çekti. Türkiye'nin en güzel köylerinin Samsun'da yer aldığı vurgusuyla desteklenen bu etkileşim, şehrin doğal güzelliklerini gündeme getirdi.

Murat Somuncu Samsun Turizm Sosyal Medya 3

Gelen cevaplar üzerine Murat Somuncu, paylaşımın altına yazılan Samsun'un 55 kırsal mahallesini tek tek görüntüleyerek sosyal medyasında paylaştı. Yaklaşık 2,5 milyon görüntülenen video büyük ilgi gördü. Samsun'un turizm potansiyelinin, yalnızca yerel değil, ulusal ve uluslararası düzeyde de ilgi çektiğinin vurgulandığı paylaşımda, şehrin doğal güzellikleri ve zengin kültürel mirasıyla Türkiye'nin gözde turizm destinasyonları arasında yer almayı hak ettiği ifade edildi

Murat Somuncu Samsun Turizm Sosyal Medya 5

Murat Somuncu'nun sosyal medya hesabından başlayan bu dijital etkileşim, Samsun'un turizm alanındaki potansiyelini ve çekiciliğini bir kez daha ön plana çıkardı. 55 güzel kırsal mahalle ise şunlar;

Murat Somuncu Samsun Turizm Sosyal Medya 4

Akçay, Boğazkaya, Ağcagüney, Karacaören, Galeriç, Zevgar, Uğurlu, Ardıç, Başkaya, Nebiyan, Fener, Hürriyet, Çeltek, Yukarı Elma, Taşkelik, Elma Çukuru, Yörükler, Kumtepe, Gölyazı, Güzelyurt, Yağmur Dede, Kızkayası, Başaran, Kapıkaya, Vezirsuyu, Saraylı, Asmapınar, Düzköy, Gürgenyatak, Kaplancık, Alancık, Kurt Köprü, Asar, Kabadüz, Kızlan, Şirinköy, Erikli, Eynegazi, Kocadağ, Sarıgöl, Karakavuk Ambarköy, Akdağ, Hamitköy, Yiğitalan, Kunduz, Büyükkırık, Kabaceviz, Acısu, Gölalan, Kızılot, Çağlayan, Albak, Cevizdibi, Kurşunlu.

Kaynak: DHA