Samsun'da düzenledikleri iftar yemeğinde konuşan Yusufiyeli Ülkücüler Teşkilatı Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, Türkiye'de Ülkücü Hareket'in son zamanlarda 'davada kopuş' sürecini yaşadığını belirterek, "Ülkücülük, ileri atılıp bir daha geri dönmemektir" dedi.

AHMET YILMAZ'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Yusufiyeli Ülkücüler Teşkilatı'nın geleneksel iftar yemeği buluşması, İlkadım Belediyesi Derebahçe Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Çok sayıda davetlinin katıldığı iftar yemeğinde bir konuşma yapan Yusufiyeli Ülkücüler Teşkilatı Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, önemli açıklamalarda bulundu.

Yusufiyeliler Iftar 4

Samsun'da Acemi Kasaplar Hastanelik Oldu Samsun'da Acemi Kasaplar Hastanelik Oldu

YUSUFİYELİLER BU DAVANIN BİLİRKİŞİSİ

Konuşmasında 'Ülkücü Hareket'in bugününe dair değerlendirmelerde bulunan Ahmet Yılmaz, şunları söyledi:

"12 Eylül öncesinin 2'nci İstiklal Savaşı'nı veren, 5 bine yakın şehidi ile bu şanlı mücadele adını koyan ülkücü hareket, son zamanlardaki davadan kopuş sürecini yaşar vaziyette zihnimizde bir takım şaibeler uyandırıyor. Yusufiyeli Ülkücüler, bu davanın bilirkişisi olarak olanları izliyor.

'BİR AVUZ VAZİFELİ ELEMANLAR...'

Ülkücülük pazarda satılan lahana, pırasa değildir. Ülkücülük esmer akşamlarda batan güneş de değildir. Ülkücülük verilen şanlı mücadelenin bir avuç vazifeli elemanlarca heba edilip mahvedilmesi değildir. Ülkücülük, kullanılıp atılan süs eşyası da değildir. Ülkücülük, üzerine basıp geçilen istikbalci materyalistlerin merdiven basamağı da değildir.

'ÜLKÜCÜLÜK, VATAN İÇİN YANMAKTIR'

Ülkücülük, uyuyamamak, her gece rüyalara giren şehitlerle haşr olmak, unutturmanın acziyle kavrulmak, mahvolmaktır. Ülkücülük, vatan millet için yanmak tutuşmak, ileri atılıp bir daha geri dönmemektir."

Yusufiyeliler Iftar 3

'İSYANIMIZ SESSİZ KALANLARADIR'

Yusufiyeli Ülkücüler Teşkilatı Genel Başkan Yardımcısı Adem Şahin de konuşmasında, "Ülkücü şehitleri unutmak ihanettir, tükenmektir. Onlar Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne inanmış bir avuç idiler. Onlar dert sofrasında bal yediler, baş verdiler, baş eğmediler. Bugünküler gibi kokuşmuş düzenin bekçiliğini yapmadılar. Kıyamete kadar sevdaları sevdamız, kavgaları kavgamızdır. Teşkilatımız nezdinde birliğimiz hergeçen gün daha da büyümektedir. Siyaset sahnesinde ideolojik duruşumuza sahip iradenin icraatlarını görmek istiyoruz. Mazimiz eriyor, vatan satılıyor ve temsil noktasındaki kişiler buna sessiz kalıyor, isyanımız bunadır. Ülkücü hareketin şanlı şehitlerine, onurlu gazilerine, istikballerini yusufiyede bırakmış yusuf yüzlülere selam olsun" ifadelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi