AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsunspor’un kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karaaslan mesajında, “30 Haziran 1965’te kurulan Samsunspor’umuz, mücadele azmi, zafere olan inancı ve kazandığı başarılarla Samsun’umuzun ortak sevdası olmuştur. Mazisinden aldığı güçle Samsunspor, 59 yılda sayısız sporcu yetiştirerek Türk futboluna kazandırmıştır" dedi.

Çarşamba'da Silahlı Saldırı: 2 Kardeş Öldü, 2 Kişi Yaralandı Çarşamba'da Silahlı Saldırı: 2 Kardeş Öldü, 2 Kişi Yaralandı

Samsunspor Kurulus Yildonumu Mesaj 4

'Gururlanmaya Devam Edeceğiz'

Çiğdem Karaaslan, "Geçmişten bugüne nice başarı elde eden takımımızın Süper Lig’deki mücadelesinde de yeni başarılara imza atacağına ve taraftarlarını gururlandırmaya devam edeceğine gönülden inanıyorum. Kuruluşundan bu yana, Samsunspor'un başarısı için ter döken tüm sporculara, teknik heyete, yöneticilere ve her an takımımızın yanında olan büyük Samsunspor taraftarlarına yürekten teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Samsunspor Kurulus Yildonumu Mesaj 5

Atatürklü Arma İle Daha Yükseklere

Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, mesajında “Kırmızı beyazlı sevdamız Samsunspor’un 59’uncu kuruluş yıl dönümünü gönülden kutluyor, takımımıza ve şanlı taraftarımıza başarılarla dolu geçecek nice yıllar diliyorum” dedi. Samsunspor’un her zaman yanında olacaklarını belirten Doğan, “Şehrimizin ve taraftarlarımızın kalbinde taht kurmuş bu büyük ailenin bir parçası olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Samsunspor'umuzun 59'uncu yılını kutlarken, birlik ve beraberlik içinde Atatürklü armamızı daha da yükseklere taşıyacağımıza inancım tamdır" ifadelerini kullandı.

Samsunspor Kurulus Yildonumu Mesaj 3

Futbol Şehitlerini Unutmadı

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsunspor'un şehrin ortak değeri olduğunu ve birçok başarıya imza attığını belirtti. Sandıkçı, "Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden olan Samsunspor'umuz, başarılarla dolu tarihiyle adını altın harflerle yazdırmıştır. Bu vesileyle, 20 Ocak 1989’da meydana gelen ve hepimizi derinden hüzünlendiren elim kazada yaşamını yitiren Samsunspor futbolcularını ve emektarlarını rahmetle yâd ediyor, Samsunspor'un kuruluşunun 59. yıl dönümünü canıgönülden tebrik ediyorum" dedi.

Editör: Haber Merkezi