Samsun'da hemşire, öğretmen, öğrenci gibi farklı mesleklerden kadın katılımcıların oluşturduğu Cumhuriyet Kadınları Bando Takımı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel 'Ritimlerin Buluşmasıyla Kadının Sesi Yükseliyor' adlı bando gösterisi yapacak. 

Samsun'da Denizde Boğulma Tehlikesi Geçiren 2 Kişi Kurtarıldı Samsun'da Denizde Boğulma Tehlikesi Geçiren 2 Kişi Kurtarıldı

ÖNCE YÜRÜYÜŞ, SONRA GÖSTERİ

Mine Yavuzel ve Ayşegül Tekay'ın kurduğu ve 20 ile 64 yaş arası kadınlardan oluşan 45 kişilik bando takımı, 9 Mart Cumartesi günü(yarın) Cumhuriyet Meydanı, İstiklal Caddesi ile 56'lar Caddesi güzergahındaki yürüyüşün ardından Bulvar AVM'de gösteri yapacak.

9 MART'TA BULVAR AVM'DE

Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan ve 2020 yılında Samsun'da kurulan Cumhuriyet Kadınları Bando Takımı, 9 Mart'ta da kendilerinin bestelediği marşları çalarak insanlara unutulmaz anlar yaşatacak. Bando Takımının kurucuları Mine Yavuzel ve Ayşegül Tekay, Samsunluları 9 Mart Cumartesi günü saat 16.00'da Bulvar AVM'de gerççekleştirecekleri bando gösterisine davet etti. 

Samsun Cumhuriyet Kadin Bando 3

TÜRKİYE'DE İLK

Cumhuriyet Kadınları Bandosu'nun 3 sene önce kurulduğunu belirten Mine Yavuzel ve Ayşegül Tekay, "Bu bando takımında trampet veya diğer aletler konusunda hiç eğitimi olmayan kadınlarımız vardı. Onların eğitimleri verildi. Öğrencilerimiz, ev hanımlarımız, öğretmenlerimiz var. Kadınların gücünü burada da gösterdik. Her geçen gün büyüyoruz. Türkiye’nin ilk 18-66 yaş arası kadın bando takımıyız. 9 Mart'ta da Samsunlulara unutamayacakları bir bando göstereceği sunacağız” dedi.

MARŞLARI KENDİLERİ BESTELİYOR

Oluşturdukları "RİTİMATO" adlı 18 darbukadan ve bando ekibinden oluşacan 45 kişilik ekiple gösteri yapan takım, daha önce Edirne Uzunköprü Festivali, Ankara Büyükşehir Belediyesinin etkinlikleri ile İstanbul'da ve 25 farklı ülkede etkinliklere katılan bando takımı, Samsunspor'un marşı için hazırlanan klipte yer aldı. Marşları kendi besteleyen ve bugüne kadar 18 besteyi marşa dönüştüren bando takımı, 1 Haziran'da LÖSEV'in 25. yıl etkinliklerine katılacak.
 

Editör: Haber Merkezi