CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, ‘Öncü Belediyecilik’ vizyonunu anlattığı proje tanıtım toplantısını Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da yaptı. Organizasyona, CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Parti Meclisi Üyesi Nazan Güneysu, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Özdağ, Samsun eski milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu, Kemal Zeybek, Hayati Tekin, ilçelerin belediye başkan adayları, eski belediye başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cevat Oncu Chp Proje 9

Şehit Ömer Halisdemir Salonu, kalabalığı karşılamakta yetersiz kalırken, vatandaşların büyük bölümü programı ayakta takip etmek zorunda kaldı. Salona giremeyen vatandaşlar ise dışarıdan programı dinlemekle yetindi.

Cevat Oncu Chp Proje 8

Türk bayrakları ve parti bayrakları ile bir görsel şölen oluşturan partililer, ‘Öncü Başkan’ sloganları attı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Cevat Öncü’nün biyografisi ve seçim şarkısı için hazırlanan video klip gösterildi. Daha sonra kürsüye gelen CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, projelerinin sunumunu yaptı.

Cevat Oncu Chp Proje 6

Cevat Öncü, projelerini işsizliği azaltma, yatırım ve kalkınma, pahalılıkla mücadele, sosyal destek, ihtiyaçların çözümü, sorunların çözümü, güvenli, mutlu ve kaliteli kent yaşamı olmak üzere 7 ana başlık altında topladığını dile getirdi.

Cevat Oncu Chp Proje 7

Cevat Öncü, işsizlik ve hayat pahalılığıyla mücadele edeceklerini vurguladı. Öncü, “İşsizliği azaltmaya öncü olacağız. ‘Acil İstihdam Seferberliği’ ile belediyemizin ilk gündemi şehrin işsizlik probleminin çözülmesine katkı sağlamak olacak. Enstitü Samsun projemiz ile nitelikli iş gücünü artıracağız” ifadelerini kullandı.

Yatırım ve kalkınmada da ‘öncü’ olacaklarını belirten Cevat Öncü, “Belediyemiz bir orkestra şefi gibi Samsun’un ekonomik kalkınmasının da mimarı olacak. Amacımız, bugünden başlayarak geleceğin Samsun’unun adımlarını atmak. Yeni sanayi alanları planlayarak, yatırımcıların önünü açarak ve büyük ölçekli yatırımlara yönelik ulusal ve uluslararası işbirlikleri için çalışmalar yaparak yatırım ve kalkınma anlamında Samsun’u geliştireceğiz. Samsun’u teknoloji ve AR-Ge çalışmalarının merkezi haline getirecek projeleri hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Cevat Oncu Chp Proje 5

Tarımdan, hayvancılığa, kültür sanattan spora, turizmden eğitime, ulaşımdan kentsel dönüşüme kadar birçok alanda yapacakları projeleri tek tek sıralayan CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü şunları söyledi:

“Sel ve su baskınlarını önleyeceğiz. Samsun’u her yağmur yağdığında sel sularının altında kalan bir şehir olmaktan kurtaracağız. Samsun’u depreme hazır hale getirecek çalışmaları hızla yapacağız. Çiftçilerimize üretim katkıları sağlanacak, bu kapsamda gübre, fide, topum ihtiyaçlarına destek verilecek. Yem desteği verilerek hayvancılık ve besicilik desteklenecek. Çiftçinin ürünlerinin doğrudan halka ulaştırılmasını sağlayan mekanizmalar hayata geçirilecek. Üretim ve işletme modelleri oluşturulması için destek sağlanacak.”

Cevat Oncu Chp Proje 4

Cevat Öncü, Samsun’un doğasını, havasını, suyunu, kıyılarını koruyacaklarını belirterek, “Yapılacak planlamalarda öncelik Samsun’un denizini, kıyılarını ve doğasını korumak olacak. Ortak kullanım alanlarının arttığı yeşil bir kent için çalışacağız. Kurupelit Marina’nın doldurulması gibi Atakum sahillerine zarar verecek projeler yerine, bilimi esas alan çalışmalarla kıyılar korunacak. Samsunlu zehir solumayacak” dedi.

İlkadım'ın Parkları Yenileniyor ve Onarılıyor İlkadım'ın Parkları Yenileniyor ve Onarılıyor

“Bunu gezdiğim her sokakta ve her alanda görüyorum” diyen Cevat Öncü sözlerini şöyle tamamladı:

Cevat Oncu Chp Proje 3

“Biliyorum ki başaracağız ve yürekten bağlı olduğum, sokaklarında anılarım olan, sevdalısı olduğum bu kenti hak ettiği yere taşıyacağız. Başaracağız ve kazanacağız. Biz kazanırsak 17 ilçe kazanacak. Biz kazanırsak, 1 milyon 377 bin Samsunlu kazanacak.”

Editör: Haber Merkezi