CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, İlkadım ilçesi Kadamut Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Murat Çan, Parti Meclisi Üyesi Nazan Güneysu, İl Başkanı Mehmet Özdağ ve Eski Milletvekili Hayati Tekin’in katıldığı programda vatandaşlara hitap eden Cevat Öncü, “Bölgenizin problemlerini biliyorum. Buradaki hayvan barınağıyla alakalı problemlerinizden haberdarım. Bu konuların çözümü öncelikle canlıların ve sokak hayvanlarının rehabilitasyonundan başlıyor. Bugün pek çok belediyenin yaptığı gibi yan taraftaki diğer belediye sınırına hayvanların bırakılmasıyla sorunun çözülemeyeceğini hepimiz biliyoruz. Bu işin olumsuzluklarını en çok yaşayan mahallelerimizden birisi de Kadamut Mahallesi” diye konuştu.

Cevat Oncu Kadamut 5

CEVAT ÖNCÜ MAĞDURİYETİ GİDERME SÖZÜ VERDİ

Çöp istasyonunun bölgede olmasından kaynaklı mahalle sakinlerinin rahatsızlığına da değinen Öncü, “Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde gerekli tedbirleri alıp sizlerin ve mahallenizin mağduriyetinin giderilmesi anlamında direkt olarak sorumluluk alacağım. Bunun sözünü veriyorum. Bu rahatsızlıklarınızın önüne geçmek için sizlerle beraber, muhtarımızla beraber mahallenin problemlerini çözmek ve en aza indirmek asli görevimiz olacak. Tüm mahallelerimize hak ettiği hizmeti vermek üzere adaletli şeffaf ve hesap verebilir bir belediye başkanı olacağım” ifadelerini kullandı.

Cevat Oncu Kadamut 3

Bakan Göktaş: 887 Milyon Lira SED Ödemesini Hesaplara Yatırıyoruz Bakan Göktaş: 887 Milyon Lira SED Ödemesini Hesaplara Yatırıyoruz

Samsun’u mutlaka deprem dirençli bir kent haline getireceklerini belirten Öncü şunları söyledi:

“Tüm binaların zemininden betonuna kadar denetimini yapacağız. Kolonu kesilmiş var mı? Kat ilavesi var mı? Beton kalitesiyle, devir kalitesiyle projeli mi projesiz mi? Hepsini inceleyerek bunu Samsun'a kazandıracağız.”

Cevat Oncu Kadamut 6

‘ÜNİVERSİTE MEZUNLARININ İŞ BULAMADIĞI BİR SAMSUN’DAN BAHSEDİYORUZ’

Cevat Öncü, üniversite mezunlarının iş bulamadığı ortamdan yakınarak problemin çözümü için belediyenin üzerine düşeni yapmak zorunda olduğunu söyledi. Öncü, “Samsun'un önemli ihtiyaçları var, önemli ihmalleri var, işsizlik gibi çok büyük bir problemi var. Artık üniversite mezunlarının iş bulamadığı bir Samsun'dan bahsediyoruz. Mutlaka Samsun Büyükşehir Belediyesi bu konuda üzerine düşeni yapmalı.” dedi.

HALKIN İÇİNDE BİR BELEDİYE BAŞKANI OLMA SÖZÜ

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, halkın içerisinde bir başkanı olacağını, parti ayrımı gözetmeden, kimseyi ötekileştirmeden nerede ihtiyaç varsa orada olacağının sözünü verdi.

Cevat Oncu Kadamut 4

CEVAT ÖNCÜ: BİR LİRALIK İŞİ İKİ LİRAYA YAPTIRMAYACAĞIZ

Projelerini anlattığında ‘Kaynağı nereden bulacaksınız?’ sorusuyla karşılaştığını ifade eden Öncü, “Önce israfı önleyeceğiz, önce kara delikleri kapatacağız. İhaleleri şeffaf ve televizyondan yayınlanarak yapacağız. Bir liralık işi iki liraya yaptırmayacağız. Tasarrufu bir kere orada yakalayacağız. Ayrıca Samsun Büyükşehir Belediyesinin gelirleri vardır ve yeterlidir. Problem gelirin az olması değil, paranın doğru kullanılmaması. Yık yap anlayışıyla değil birlikte ortak akıl ile belediyeyi yöneteceğiz” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi