CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, MÜSİAD Samsun’u ziyaret etti. MÜSİAD Samsun Başkanı Hasan Tahsin Şengül ve üyeler ile bir araya gelen Öncü, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi bize nasip olursa şu iddiamız var. Sanayiyi, istihdamı konuşacaksak işte bu kurumlarla tartışacağız. Beraber konuşacağız, fikir alacağız, ortak akıl oluşturacağız. Samsun'da işsizlik, genç işsizliği çok yüksek. Çok sayıda üniversite mezun ediyoruz. Her mahalleye neredeyse üniversite yaptık. Apartmanlardan üniversite kampüsü yaptık ama nitelikli ara eleman yok. Bir tarafta nitelikli eleman arayan iş insanları var. Diğer tarafta üniversite mezunları işsiz” dedi.

Cevat Oncu Musiad Ziyaret 3

Nitelikli eleman yetiştirmek gerektiğini dile getiren Öncü, “Nitelikli eleman yetiştiriyorsun, işsizlikle mücadele ediyorsun. Devlet, çalışmaya başlayınca vergi almaya başlıyor. Siz üretime katkı verince, ihracat yapınca döviz kazanıyoruz, vergi ödeniyor. Bir sürü artısı var. Bugüne kadar belediyeler bu işleri üstüne çok iş edinmedi. Samsun edinmeli. Samsun'u mutlaka Ar-Ge’siyle, teknolojisiyle, bilişimiyle, inovasyonuyla hak ettiği yere getirmemiz lazım” diye konuştu.

“Samsun için gayret edeceğiz” diyen CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü şunları söyledi:

“Şeffaf bir şekilde bu şehre hizmet etmeye çalışacağız. İş yapılan yerde, eksik, gedik, kusur olmaz mı? Olur. Ama aslolan şu; Elhamdülillah kul hakkından çok korkuyoruz ama bir kentin hakkını yemek bir kente haksızlık etmek demek. 1 milyon 370 bin kişinin hakkını yemek demektir veya yedirmek demektir. Yani Allah bundan hepimizi esirgesin. Takdir Samsun halkınındır. Bizi seçerlerse canla başla 7/24 çalışacağız. Seçmezlerse de halkın tercihi ‘baş üstüne’ diyeceğiz. Seçilene başarı dileyeceğiz.”

Cevat Oncu Musiad Ziyaret 4

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kızılırmak Deltası'nda Yeni Tesisler Açtı Samsun Büyükşehir Belediyesi, Kızılırmak Deltası'nda Yeni Tesisler Açtı

Cevat Öncü, Samsun’u 12 ay yaşayan bir şehir haline getireceklerini belirterek, “Burayı çekim merkezi haline getirmek için Samsun Büyükşehir Belediyesinin yapması gereken işler var. Turizm potansiyelini ön plana çıkaracağız. Samsun, Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu, Kunduz Ormanları, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Ladik Akdağ Kayak Merkezi ve şelaleleri gibi turizm alanında birçok güzelliklere sahip. Buraları sosyal donatıları, konaklama tesisleriyle birlikte yerli ve yabancı turistlerin ziyaret edeceği cazibe merkezleri haline getireceğiz” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi