İstanbul'da mekanda yaşanan olayda sanatçı Cengiz Kurtoğlu'nun, Orhan Gencebay'a hakaret ettiği iddiasıyla Mustafa Can'a saldırdığı gerekçesiyle yargılandığı dava sonuçlandı. İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuksuz sanık Cengiz Kurtoğlu ve taraf avukatları hazır bulundu. Hakim, Adli Tıp Kurumu raporuna göre müştekinin yüzünde kalıcı bir iz olmadığını tutanağa geçirdi.

Cengiz Kurtoğlu savunmasında, olay gününün bir arkadaşının doğum günü olduğunu belirterek müştekiyi tanımadığını ifade etti. Ancak aynı masada oturdukları sırada müşteki Mustafa Can'ın arkadaşları hakkında rahatsız edici şekilde konuşmaya başladığını, özellikle Orhan Gencebay'a yönelik sözler sarf ettiğini aktardı. Tartışmanın tansiyonunun yükseldiğini belirten Kurtoğlu, Can'ın İbrahim Tatlıses ve Ümit Besen hakkında da konuşarak gerginliği artırdığını söyledi.

Cengiz Kurtoğlu, kendisinin kötü söz söylemediğini ve müştekiye bıçakla vurmadığını savundu. Cumhuriyet savcısı ise esasa ilişkin mütalaasında, Kurtoğlu'nun "haksız tahrik altında basit yaralama" ve "hakaret" suçlarından 5 aydan 1 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme, sanık avukatına savunma için süre vererek duruşmayı erteledi.

İddianamede, olayın detayları ve tarafların ifadelerine yer veriliyor. Görüntü ve tanık ifadelerinin iddiaları doğrulamadığı belirtiliyor. Sanık Cengiz Kurtoğlu'nun Orhan Gencebay'a yönelik hakaret iddiaları ise tartışma sebebi olarak öne çıkıyor. Savcılık, Kurtoğlu'nun "basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek şekilde kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından cezalandırılmasını istiyor. Davanın sonucu merakla bekleniyor.

Editör: İbrahim Canbulat