Birlik ve Dayanışma Bahçeleri'nin temsilcileri, İlkadım Belediyesi ile yaptıkları görüşmelerin sonucunda Derebahçe'deki belediye sera alanının bir kısmını kullanma izni aldı.

Ata Tohumlari Birlik Dayanisma Bahceleri 5

Bu alanda, binlerce çeşit ata tohumu yetiştirilerek, topluma ücretsiz olarak dağıtılacak. Ayrıca, bu alanın bir eğitim merkezi olarak da kullanılması da planlanıyor. Çevredeki okullarla işbirliği içinde, öğrencilere doğal tarım ve sağlıklı yaşam konularında eğitimler verilecek.

Ata Tohumlari Birlik Dayanisma Bahceleri 4

Samsun Birlik ve Dayanışma Bahçeleri Sözcüsü Adnan Kurt, yapılan anlaşmaların ve belediyenin desteğinin önemini vurguladı. Adnan Kurt, “Özellikle İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Coşkun Bey ve Park Bahçeler Müdürü Alaattin Bey'e teşekkür ederiz. Bu proje, sadece ata tohumlarının korunması ve yaygınlaştırılması ile kalmayacak; aynı zamanda kırsalda doğal üretime destek olacak ve çağa uygun üretim, tüketim ve pazarlama stratejilerini geliştirecek. Birlik ve Dayanışma Bahçeleri'nin bu girişimi, çevreci ve sürdürülebilir tarımın önemine dikkat çekecek. Yerel toplulukları güçlendirme konusunda örnek teşkil edecektir” dedi.

Samsun'da Düğünde Havaya Ateş Açan 3 Kişiye Para Cezası Samsun'da Düğünde Havaya Ateş Açan 3 Kişiye Para Cezası

Ata Tohumlari Birlik Dayanisma Bahceleri 3

Editör: Haber Merkezi