Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, İlkadım ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Mecidiye Çarşısı’nda esnafa ‘hayırlı işler’ temennisinde bulunan Güney, sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Adem Guney Yap Boz 6

‘MUHTARLAR ÖTEKİLEŞTİRİLİYOR’

Esnaftan yoğun bir teveccüh gören Güney, Yeniden Refah Partisi’nin 31 Mart’ta sandıklardan zaferle çıkacağını vurguladı. Esnaf ziyaretinin ardından akşam da İlkadım ilçesindeki muhtarlarla iftarda bir araya gelen Adem Güney, “Maalesef bugün bir belediye başkanına ulaşmak, Cumhurbaşkanına ulaşmaktan daha zor hale geldi. Muhtarsınız biliyorsunuz, mahallenizdeki sorunların belediye başkanına ulaştırdığınız zaman, ulaştırmak istediğiniz zaman sizi ötekileştiriyorlar. Aslında bir belediye başkanının yapması gereken nedir biliyor musunuz? Muhtarlara çok daha fazla değer vermeli. Çünkü muhtarlar mahallesindeki sorunları biliyor ve yaşıyor. Mahallesindeki hangi evde ocak tütmüyor, tencere kaynamıyor en iyi o bilir. Hangi evde fakir fukara, ihtiyaç sahibi var en iyi o bilir. Belediye başkanı bilemez” diye konuştu.

Adem Guney Yap Boz 3

‘MUHTARLAR BELEDİYE BAŞKANI SAĞ KOLU OLMALI’

Yeniden Refahlı belediye başkanları döneminde milletin derdiyle dertleneceklerini söyleyen Güney, “Muhtarlarımız bir anlamda da fahri belediye başkanlığını yapıyor. Belediye başkanının hizmetini görüyor. Yapamadığı hizmetini belediye başkanı adına muhtar görüyor. Oradaki o sorunu belediye başkanına taşıyor. Onun için diyorum ki muhtarlar belediye başkanı sağ kolu olmalı” dedi.

Adem Guney Yap Boz 5

Teknik Direktör Turgay Kullukçu Hayatını Kaybetti Teknik Direktör Turgay Kullukçu Hayatını Kaybetti

‘AKILLI TRAFİK KENT YÖNETİM SİSTEMİ YAPILDI. İNSANLARIN AKLI KARIŞTI’

Adem Güney, muhtarların özellikle son 5 yılda değer görmediğini ileri sürerek şunları söyledi:

“Ötekileştirildiniz, tepeden bakıldınız, hor görüldünüz. Hele bu son beş senede maalesef bunu yaşadık, gördük. İnşallah bizim dönemimizde kapımız herkes açık olacak. Zaten kapıyı kaldıracağız. Size yıldızları vaat ederler. Her zaman böyledir. Her seçim öncesi ‘şunu yapacağız, bunu yapacağız, şunu vereceğiz, bunu vereceğiz’ derler. Arkadaşlar bu zamana kadar vaat edilenlerin kaçta kaçı yapıldı? Bundan 25 sene önce Yusuf Ziya Yılmaz, ‘trafik sorunu çözeceğim’ diye broşür bastırdı. 25 senedir aynı zihniyet, aynı belediye başkanları tarafından yönetildik. Allah aşkına trafik sorunu azaldı mı çoğaldı mı? Hani yeni yollar, hani köprülü kavşaklar? Bir Akıllı Trafik Kent Yönetim Sistemi yapıldı. İnsanların aklı karıştı. Oraya yapılan o yatırım, o para heba edilen bir paradır. Bu sistem sorunu çözemedi. Samsun yap-boz tahtasına döndü. Yapılan sistem, trafik sorununa çözüm olmadı. Bu kimin parasıyla yapılıyor. O para sana emanet edilmiş. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı. Bunu korumak, kollamak senin boynunun borcudur.”

Adem Guney Yap Boz 4

‘ŞİMDİ DENİYOR Kİ GOLF SAHASINI KALDIRALIM, MERA YAPALIM’

İşçiye, memura, emekliye gelindiğinde para olmadığı söylenerek işlevsiz yatırımlara kaynak aktarıldığını belirten Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, “Paralar böyle çarçur ediliyor. Bir örnek daha. Golf sahası. Golf sahası kapatılıp satılacak. Kimse almadı. Hatta uluslararası müsabakalara da müsait bir golf sahası denildi. Şimdi deniyor ki golf sahasını kaldıralım, mera yapalım. Yeşil alan yapalım. Onu yapalım, bunu yapalım. Arkadaşlar bunların hepsinin bir maliyeti var. Bu maliyeti ödeyen millet. Belediye başkanları şehrimizi planlarken kılı kırk yaracak. Bir kuruşun hesabını veremezsek Allah korusun. Biz böyle belediyecilik yapacağız. Bu kaynakları eğer doğru kullanırsak özellikle sosyal yardım alma hakkına sahip vatandaşımızın derdine daha fazla çare oluruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi