Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, bir oto tamirhanesinin açılışında drift tutkunu gençlerle bir araya geldi. Gençlere hitap eden Adem Güney, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuz zaman yapacağımız hizmetleri her fırsatta dile getiriyoruz. Gençler, ‘Hız tutkunu drift meraklısı gençlere ne yapacaksınız?’ diye soruyorlar. Yarış sevdalısı gençlerimize ileri sürüş pistleri yapacağız. Heyecanlarını, streslerini atabilecekleri alanlar oluşturacağız. Gençlerimiz orada drift atacak” diye konuştu.

Bayram Tatilinde Trafik Kazaları: 2. Günde 11 Ölü, 1295 Yaralı Bayram Tatilinde Trafik Kazaları: 2. Günde 11 Ölü, 1295 Yaralı

‘GENÇLİĞİN HEYECANI BU ÜLKE İÇİN LAZIM OLAN HEYECANDIR’

1 Nisan sabahı bu projeyi hayata geçireceklerini dile getiren Adem Güney, “Arada sırada biz de gelir drift atarız. Heyecanımızı orada yaşarız. Gençliğin heyecanı bu ülke için, gelecek için lazım olan heyecandır” ifadelerini kullandı.

Adem Guney Gencler 4

Samsun’a ahlaklı belediyeciliği 1 Nisan sabahı getireceklerinin altını çizen Adem Güney şunları söyledi:

“Milletimizin derdine derman olacağız. Milletimizin derdi, sıkıntısı neyse onunla hemhal olacağız. Dicle kenarında bir kurt kuzuyu kapsa onun sorumluluğu bizdedir anlayışıyla hizmet yapacağız. Bu milletin kaynaklarını milletin hizmeti için kullanacağız. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız. Samsun Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en borçlu belediyesi. Ne yaptı soruyorum size? Nerede ne iş yapıldı? Bir akıllı trafik sistemi yapıldı. Bir de transfer merkezi yapıldı. Başka yapılan yok. Bu paralar nereye gitti? Bakın 1,5 ay önce alınan borcun faiz ne kadar biliyor musunuz? 400 trilyon. Her yıl sizin, bizim, tüyü bitmemiş yetimin hakkını bankalara ödeyecekler.”

Adem Guney Gencler 3

‘MİLLETİ KANDIRMAYACAĞIZ, YAPABİLECEKLERİMİZİ SÖYLEYECEĞİZ’

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, kentsel dönüşüme de değinerek, “Bize soruyorlar. ‘Kentsel dönüşümle alakalı ne yapacaksın, ne gibi projeleriniz var?’ 2019 yılında dönemin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u buraya getirdiler. 2019 yılında gazetelerde de var. ‘2023 yılına kadar kentsel dönüşümü yapacağız’ dediler. ‘Bu sorununuzu gidereceğiz’ dediler. Şimdi geçenlerde adaylar çıkmış aynı vaadi yapıyorlardı. ‘Kentsel dönüşümü biz yapacağız. Biz bitireceğiz’ diyorlar. Arkadaşlar gökteki yıldızları vaat ederek olmaz bu işler. Ahlaklı belediyecilik dedik. Ahlaklı belediyecilik doğru söylemektir. Milleti kandırmayacağız. Yapabileceklerimizi söyleyeceğiz. Ondan sonra da milletimizin karşısına çıkıp, ‘Biz bunları söyledik, vaat ettik. Şimdi yeni 5 yıl daha istiyoruz, şunları yapacağız’ diye. Biz göreceksiniz, 5 yıl sonra Samsun’un birçok sorunu halledilmiş olacak” dedi.

Editör: Haber Merkezi