Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, Canik ilçesi Hasköy Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Canik Belediye Başkan Adayı Yılmaz Hocaoğlu ve Canik Belediyesi Eski Başkanı Osman Genç’in de yer aldığı programda vatandaşların sorunlarını dinleyen Adem Güney, Samsun’un 1 Nisan’da bambaşka bir sabaha uyanacağını belirtti.

Adem Guney Kooperatif Samsun 4

Vatandaşlara projelerini anlatan Güney, özellikle tarıma ve hayvancılığa yapılacak desteklerden bahsederek, “Pandemide gördük, yaşadık. Önce gittik gıda reyonlarını boşalttık. Hiç kimse gidip telefon, araba falan almadı. Çünkü yaşamak için tarıma, gıdaya ihtiyacımız var. Bizim de Samsun'da 2 önemli ovamız var. Tarımsal ve bitkisel üretim noktasında yapacağımız dokunuşlarla üretimi artıracağız. Üretim arttığında işsizliği de önleme noktasında bir adım atmış olacağız” ifadelerini kullandı.

Adem Guney Kooperatif Samsun 3

1 Ton 150 Kiloluk 'Şahmurat' 300 Bin Liraya Satıldı 1 Ton 150 Kiloluk 'Şahmurat' 300 Bin Liraya Satıldı

En önemli projelerinden birinin kooperatifleşme olduğunu vurgulayan Adem Güney, “İlçelerde üretici birlikleri var. Hem pazarlama noktasında hem de üretim noktasında yeterli değiller. Niye, çünkü  arkasında bir kamu gücü yok. Kamu gücü olmayınca bir türlü yol alamıyorlar. Biz geldiğimiz zaman her ilçede birer kooperatif kuracağız. Mevcut olanları da geliştireceğiz. Kooperatifleşerek üretim yapılacak. Bafra ve Çarşamba ovasında bitkisel üretim ve diğer noktalarda desteklerimiz olacak.  Üçer dönümlük ve beşer dönümlük seralar yapacağız” diye konuştu.

Tarıma yapılan destekle köyden kente göçü de önleyeceklerini ifade eden Adem Güney, “Çünkü vatandaş köyde kazanırsa, mutlu olursa niçin kente gelsin” dedi.

Editör: Haber Merkezi