Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, Motorcular ve Kuryeler Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti. Dernek üyeleri ile görüşen ve sorunlarını dinleyen Adem Güney, taleplerini tek tek not aldı.

Özellikle Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesini eleştiren Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, “Akıllı Şehir Trafik Güvenliği projesinin otomatik sensörleri çalışmıyor. Trafik yoğunluğu ne taraftaysa otomatik olarak ışıklar ona göre pozisyon alacaktı. O sistem çalışmıyor. Şu an manuel yapılıyor. O sensörler algılayacaktı. Koca koca direkler yapmışlardı. Otomatik olarak yapay zekayla o kanalı, trafiği açması lazım. Ama maalesef o program, o yazılım çalışmıyor. Manuel yapılıyor. Bir kişinin insafına kalmış” dedi.

Samsun Adem Guney Trafik Sistem Akilli Kavsak 4

‘400 MİLYON TL YATIRIM YAPILDI, HİÇBİR FAYDASINI GÖREMEDİK’

Yapılan o kadar büyük yatırımın ‘çöp’ olduğunu ifade eden Adem Güney, “Kılıçdede'den Atakent'e kadar, dal-çık ve köprülü kavşaklarla hiçbir kırmızı ışığa takılmadan kavşakları yeniden düzenleyeceğiz. Yaklaşık 400 Milyon TL’ye kavşak yatırımı yapıldı. Kameralar, sensörler falan. Hiçbir faydasını görmedik. Trafiği yeniden düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Samsun Adem Guney Trafik Sistem Akilli Kavsak 3

Samsun'da Denizde Kaybolan Genci Arama Çalışmaları Sürüyor Samsun'da Denizde Kaybolan Genci Arama Çalışmaları Sürüyor

MOTOSİKLET YOĞUNLUĞU DİKKATE ALINARAK YOLLAR YENİDEN DÜZENLENMELİ

Motorcular ve Kuryeler Yardımlaşma Derneği üyelerinin de taleplerini alan Adem Güney, “Özellikle pandemi sonrası hayatımıza giren ve daha görünür olan kuryeler, yolları ve trafiği yeniden düzenlememiz gerektiğini bize gösteriyor. Motosiklet yoğunluğunu dikkate alarak yolların durumunu gözden geçirmeliyiz. Bu noktada sizlerin de öneri ve tavsiyelerini dikkate alarak ulaşım politikalarını ve yollarımızı revize edeceğiz” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi