Yeniden Refah Partisi (YRP) Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adem Güney, Havza ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Esnaf ve pazar yeri gezen Güney, muhtarlarla akşam saatlerinde düzenlenen iftar programına katıldı.

Adem Guney Samsun Ciftci Tarim Destek 3

İftarın ardından konuşan Adem Güney, tarıma ve üreticiye her alanda sahip çıkacaklarını dile getirerek, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçilerimize destek vereceğiz, onları teşvik edeceğiz. Üretimi artıracağız, alım garantisiyle vatandaşlarımızı kalkındıracağız. Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kuracağı ve en büyük ortağı olacağı kooperatifle birlikte çiftçimiz üretecek. Çiftçimizden ürününü alacağız, pazarlamayı da kooperatiflerimiz aracılığıyla yapacağız” dedi.

Adem Guney Samsun Ciftci Tarim Destek 5

GÜNEY: BELEDİYE BAŞKANI VATANDAŞIN ÖNÜNÜ AÇACAK

Çiftçinin pazarlama sorununu ortadan kaldıracaklarını ifade eden Adem Güney, bitkisel üretim noktasında yatırım ve desteklerinin olacağını kaydetti. Şehrin güzelleşmesi, insanlarının mutlu olması, gelirlerinin iyi olması için belediyelerin gayret göstermesi gerektiğini vurgulayan Güney, “Belediye başkanı her alanda vatandaşın önünü açacak, yatırım yapacak.

Adem Guney Samsun Ciftci Tarim Destek 2.Jpg3

Bunu yapmak zorunda. Sadece yatırımcının değil, çiftçinin, köylünün, üreticinin de önünü açmak zorunda. Köylüyü köyünde istihdam ettirecek. Şu anda maalesef çiftçimiz kazanamıyor. Neden? Ürettiğini satamıyor. Pazarlama noktasında sıkıntısı var. Bunları Büyükşehir Belediyesi olarak sağlayacağız. Eğer vatandaşımızı köyünde istihdam ettirirsek, teşvik edersek, bunun için uygun şartları oluşturursak niye asgari ücretle çalışmak için şehirlere gitsinler. Tarımı önceliklerimiz arasında ilk sıralarda tutuyoruz” ifadelerini kullandı.

'Sokakta Kesilen Kurbanlığın Etinde Strese Bağlı Bozulma Olabilir' 'Sokakta Kesilen Kurbanlığın Etinde Strese Bağlı Bozulma Olabilir'

Adem Guney Samsun Ciftci Tarim Destek 4

Havzalılardan destek isteyen Adem Güney, 1 Nisan sabahı kendilerini anketlerde birinci göstererek algı oluşturanlara sandıkta cevap vereceklerini dile getirdi.

Editör: Haber Merkezi