TOKİ'nin Samsun'da inşa ettiği Toybelen Sanayi Sitesi projesinde sona gelindi. Proje, 1526 dükkan ve 82 ticari birimle esnafa modern ticaret alanları sunacak.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan ve İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, Toybelen Sanayi Sitesi'ndeki çalışmaları inceledi.

Ömer Bulut, şehir merkezinde sıkışık durumda kalan Gülsan Sanayi Sitesi'nin Toybelen Sanayi Sitesi'ne taşınacağını belirterek, "1550'ye yakın dükkan ve 82 ticari birim ile modern bir tesis oluşturduk. Samsun için önemli bir proje olan Toybelen Sanayi Sitesi ile üretim ve istihdam artacak." dedi.

Toki Toybelen Sanayi Sitesi Omer Bulut 4

Projenin teslimat aşamasına geldiğini vurgulayan Bulut, "Araziyi kamulaştırarak kısa sürede planladık ve inşaatı tamamladık. 2-3 ay içinde teslim ederek ticari faaliyetlerin başlamasını sağlayacağız." ifadesini kullandı.

Bulut, Samsun'un TOKİ'nin en çok yatırım yaptığı illerden biri olduğunu belirterek, "Sosyal konut projeleri kapsamında Samsun'a 4 bin 500 konut müjdesi vermiştik. Bu konutların bir kısmına başladık ve diğer projeler de yakında hayata geçirilecek." dedi.

Samsun'da 14 Yaşındaki Yasin Sarıca Denizde Boğuldu Samsun'da 14 Yaşındaki Yasin Sarıca Denizde Boğuldu

Toki Toybelen Sanayi Sitesi Omer Bulut 3

Mehmet Muş ise, "Toybelen Sanayi Sitesi, doğu bölgesindeki dönüşüm için yapıldı. TOKİ'nin büyük yatırımı ile inşaat kalitesi en üst düzeyde planlandı. 3 ay içinde projeyi tamamlamayı hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Gülsan Sanayi Sitesi'nin Toybelen Sanayi Sitesi'ne taşınmasının ardından Gülsan'ın yerine Millet Bahçesi yapılacağını belirtti.

Editör: Haber Merkezi