Samsunspor'da Futbolcula Kuvvet ve Anatomik Testen Geçti Samsunspor'da Futbolcula Kuvvet ve Anatomik Testen Geçti

Samsunspor Teknik Direktörü Thomas Reis, “Kayseri 1’inci Etap Kamp” çalışmalarını değerlendirerek, yeni sezon hazırlıklarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti. Reis, kamp sürecinde hem fiziksel hem de taktiksel anlamda antrenman programlarını uyguladıklarını ifade etti.

Reis, kamp çalışmalarıyla ilgili detayları şöyle anlattı: “Kayseri kamp etabı çalışmalarımızda yeni sezon hazırlıkları yoğun bir şekilde devam ediyor. Hem fiziksel hem de taktiksel anlamda antrenman programlarımızı uyguluyoruz. Bizimle beraber olan genç oyuncularımız var. Genç oyuncularımızın bu süreçte öğrenmeleri gereken çok fazla şey var. Tecrübeli oyuncularımız, onlardan büyük abileri var. Onların tecrübelerinden istifade etmeleri gerekiyor. Kesinlikle iyi oyuncular olduğunu söyleyebilirim. Biraz daha da iyi olmaları gerekiyor ve bunu da sağlayacak olurlarsa gelecek anlamda Samsunspor'a çok ciddi katkıda bulunacak oyuncular elde etmiş olacağız.”

Genç oyuncuların gelişimine özel önem verdiklerini belirten Reis, tecrübeli oyuncuların gençlere örnek olması gerektiğini vurguladı. “Genç oyuncularımızın tecrübeli oyuncularımızdan öğrenmesi gereken çok şey var. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmeleri için çalışıyoruz,” dedi.

Reis Thomas Samsunspor Kayseri 3

Ayrıca taraftarlara da mesaj gönderen Reis, hazırlıkların sıkı bir şekilde sürdüğünü ve takımı Samsun’a hazırlıklı bir şekilde döndüreceklerini belirtti. Reis, “Taraftarımıza da şu mesajı vermek istiyorum: Burada çalışmalarımız başladı ve çok fazla çalışıyoruz. Ofansif ve defansif anlamda ve geçiş oyunuyla birlikte çalışmalarımızı çok ciddi bir şekilde sürdürüyoruz. Samsun'a da hazırlıklı bir şekilde döneceğimize inanıyorum. En kısa zamanda da taraftarımızla buluşmayı dört gözle bekliyorum,” ifadelerini kullandı.

Kayseri kampı sürecinde yoğun tempoda çalıştıklarını belirten Reis, hem fiziksel dayanıklılık hem de taktiksel zekanın önemine değindi. Oyuncuların performanslarını en üst seviyeye çıkarmak için detaylı bir antrenman programı uyguladıklarını ve her bir oyuncunun potansiyelini maksimize etmeye çalıştıklarını belirtti.

Reis, “Yeni sezonda başarılı olabilmek için tüm oyuncularımızın en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz. Genç oyuncularımızı geliştirmek ve tecrübeli oyuncularımızın liderlik özelliklerinden faydalanmak bizim için çok önemli. Bu süreçte oyuncularımızın birlikte çalışma ve takım olma ruhunu geliştirmeleri gerekiyor,” diyerek sözlerini tamamladı.

Editör: Haber Merkezi