Tekkeköy Belediyesi ve Ulusoy Un iş birliğiyle gerçekleştirilen tadilat, tamirat ve donanım çalışmalarının ardından Fahrettin Ulusoy Bilim Atölye Evi düzenlenen törenle kapılarını açtı.

Eğitime verdiği destekle bilinen Tekkeköy Belediyesi, atıl okul binalarını dönüştürerek ilçeye yeni eğitim alanları kazandırmaya devam ediyor. Bu çerçevede geçtiğimiz hafta Tabiat Tarih ve Arkeoloji Okulu'nun açılışı yapıldıktan sonra, bugün de öğrenciler Fahrettin Ulusoy Bilim Atölye Evi'yle buluştu.

fahrettin-ulusoy-bilim-atolyesi-4

Fahrettin Ulusoy'un adını taşıyan Bilim Atölye Evi'nde Robotik Kodlama, Sosyo Bilimsel Konular Farkındalık, Uygulamalı Fen Öğretimi, Yaratıcı Drama, Zeka Oyunları ve Bilim ve Teknoloji olmak üzere 6 farklı atölyede eğitimler verilecek.

Açılış töreni Aşağıçinik Mahallesi'nde bulunan okulda gerçekleşti. Öğrencilerin halk oyunları gösterisiyle başlayan törende saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Törene Şehit Nejat Yaman Ortaokulu ve Büyüklü Ortaokulu öğrencileri de renk kattı.

fahrettin-ulusoy-bilim-atolyesi-5

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar yaptığı konuşmada, "Bugün bu eserlerden birinin açılışını yapıyoruz. Geleceğe yön verecek çocuklarımızın çok daha eğitimli ve kapasiteli yetişmesi için böyle bir bilim yuvasını onlara armağan ediyoruz" dedi.

Togar, son 10 yılda birçok eserin ilçeye kazandırıldığını belirterek, "Bugün de açılışını yaptığımız bu güzel eseri kazandık" şeklinde konuştu.

fahrettin-ulusoy-bilim-atolyesi-3

Açılış sonrası protokol üyeleri, Fahrettin Ulusoy Bilim Atölye Evi'ni gezerek atölyelerde verilen eğitimlere katıldı.

Törene AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Hayri Ağırlar, Merhum Fahrettin Ulusoy'un eşi Nevin Ulusoy, muhtarlar, meclis üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler de katıldı.

Editör: İbrahim Canbulat