Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrılacağını duyurdu. Özhaseki, yaptığı açıklamada 1994 yılında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak başladığı hizmet yolculuğuna, farklı görevlerle devam ettiğini ve Türkiye'ye hizmet etmekten onur duyduğunu belirtti.

Özhaseki, "Ülkemizin başına gelen en büyük doğal afette yaraları sarmak ve yıkılan şehirlerimizi imar etmek için tarihi bir sorumluk üstlendim. Geldiğimiz noktada işlerin çözümünde önemli bir mesafe alındı. Yol netleşti, yapılacak inşa ve ihya faaliyetleri adım adım belirlendi," dedi.

Sağlık sorunları nedeniyle bu kutsal görevi bırakmak istediğini Cumhurbaşkanı'na ilettiğini ifade eden Özhaseki, "Aldığım görevler boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesabın içinde olmadan Hakk’ın rızasını temin etmeyi yegane gaye edinerek çalıştım. Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya özen gösterdim," dedi.

Mehmet Özhaseki, bundan sonraki dönemde kuracakları aile vakfında hizmet vermeye devam edeceğini belirterek, "Ülkem için hayırlı olan her işe desteğim elbette sürecektir. Milletimizden haklarını helal etmelerini dilerim. Cumhurbaşkanımıza gösterdiği güven ve teveccühleri için şükranlarımı arz ediyorum," ifadelerini kullandı.

Samsun'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Samsun'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

Mehmet Ozhaseki Bakan Aciklama Istifa 3

Editör: Haber Merkezi