Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki işbirliklerinde stratejik teknoloji alanlarının çeşitlenmesinin, milletin bekası için önemli olduğunu belirtti. Bayraktar, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen "74. Uluslararası Uzay Kongresi (International Astronautical Congress- IAC)" açılış toplantısına katıldı.

Bayraktar, Karabağ'ın özgürlüğüne kavuşmasının Türk milleti için büyük mutluluk olduğunu ifade etti. 74. Uluslararası Uzay Kongresi'ne Türkiye Uzay Ajansı ve birçok Türk şirketinin katıldığını belirten Bayraktar, "TEKNOFEST'in finalini İzmir'de yaparak yaklaşık 500 TEKNOFEST şampiyonuyla Kongre'ye geldik. Burada kırmızı montlu birçok kardeşimi görüyorsunuz. İnşallah bu Kongre, Türkiye'de de düzenlenir." dedi.

Bayraktar, Azerbaycan'ı ikinci vatanı olarak gördüğünü ve burada bulunmaktan mutluluk duyduğunu vurguladı. "Manevi anlamda 'bir millet, iki devlet' diyoruz." diyen Bayraktar, teknolojinin egemenlik ve bağımsızlıkla doğrudan ilgili olduğunu belirterek, stratejik teknoloji alanlarının çeşitlenmesinin milletin bekası için önemli olduğunu ifade etti.

Editör: İbrahim Canbulat