Yılport Samsunspor'un antrenörü Emre Bayraktar, 8 Ekim Pazar günü deplasmanda oynayacakları Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarına başladıklarını açıkladı. Günde çift idman yaptıklarını belirten Bayraktar, rakipleri Çaykur Rizespor'un sahada koşan, mücadele eden ve takım oyunu oynayan bir ekip olduğunu vurguladı.

samsunpor-emre-bayraktar-3

Bayraktar, takımın geçmiş sonuçlarını geride bırakarak her hafta yeni bir sayfa açtıklarını ifade etti. Sakat oyuncuların durumu hakkında da bilgi veren Bayraktar, "Taylan Antalyalı'nın sakatlığı devam ediyor. Marc Bola'nın tedavisi sürüyor. Yunus Emre Çift'in de tedavisi fizyoterapist eşliğinde devam ediyor. Gaetan Laura da bu hafta başı takıma katıldı"  diye konuştu.

Takımın fazla gol yemesine de değinen Bayraktar, bunun sadece defansın sorumluluğunda olmadığını, takım olarak bir hata yapılıyorsa hep birlikte hata yapıldığını söyledi. Bayraktar, "13 gol yedik, bu çok fazla. Bunu azaltmak için çalışıyoruz. Bu hafta takım savunması ağırlıklı çalıştık. Çok gol yeme sorununu takım olarak halletmek istiyoruz" dedi.

samsunpor-emre-bayraktar-2

Öte yandan kırmızı-beyazlı ekip, Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Antrenör Bayraktar yönetiminde çalışan futbolcular ısınma koşusu, kültür fizik ve çift kale maç yaptı.

Editör: İbrahim Canbulat