Samsun'da kent merkezi ve bazı ilçeleri etkisi altına alan şiddetli yağışlar, su birikintilerine neden oldu ve trafikte aksamalara yol açtı.

Polis ekipleri, Baruthane mevkisi, Atatürk Bulvarı'nın bir kısmı ve 100. Yıl Bulvarı Kilise Kavşağı'ndaki alt geçidi trafiğe kapattı. Ayrıca, 100. Yıl Bulvarı'nın bazı noktalarında rögar patlamaları yaşandı.

samsun-saganak-yagis-sel-tramvay-4

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin ekipleri, su birikintilerinin olduğu bölgelerde önlem almak için çalışıyor.

Aynı zamanda, Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, yağışların bu gece saatlerinden itibaren rüzgarla birlikte şiddetleneceği belirtildi. Ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

Baruthane mevkisindeki Kenan Şara Köprüsü ayaklarında yoğun su birikintisi oluştu. Suyun sürüklediği parke taşı ve molozlar yolda birikti. Tramvay seferleri geçici olarak durduruldu.

samsun-saganak-yagis-sel-tramvay-3

Belediye ekipleri iş makineleriyle molozları kaldırmaya ve suyu tahliye etmeye çalışıyor. Su birikintisinde mahsur kalan araçlar iş makineleri yardımıyla çekiliyor. Baruthane mevkisinde tramvay ve otobüs duraklarında mahsur kalan vatandaşlar itfaiye araçlarıyla trafik akışının olduğu alanlara taşındı.

Editör: İbrahim Canbulat