Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün ile birlikte Şehir Hastanesi Tramvay Projesi güzergâhını yerinde inceledi. Proje, 5 yıl içinde hayata geçirilerek saatte 10 bin kişiyi Şehir Hastanesi'ne taşımayı hedefliyor.

Başkan Doğan, “Samsun'umuza hizmet için yola koyulduk. Hem 10 yeni tramvay aracımızın imzalarını attık, hem de Şehir Hastanesi tramvay hattı güzergâhımızda incelemelerde bulunduk” dedi.

Samsun Sehir Hastanesi Tramvay 3

Kolay Erişim Hedefi

Başkan Doğan, mevcut tramvay hattının Tekkeköy'den 19 Mayıs Üniversitesi'ne kadar 35 kilometre boyunca 43 istasyonda hizmet verdiğini belirterek, yeni hattın Şehir Hastanesi'ne saatte 10 bin kişiyi taşıma kapasitesiyle planlandığını söyledi. Bu hattın eklenmesiyle kent merkezinden Şehir Hastanesi'ne modern, konforlu ve çevreci bir ulaşım sistemi sağlanacağını vurguladı.

Samsun Sehir Hastanesi Tramvay 5

Doğan, “Canik ve İlkadım ilçelerindeki mahallelere konforlu, dakik, erişilebilir, modern ve çevreci raylı ulaşım hizmeti sağlayacağız. Şehrin ilk kuzey-güney yönlü tramvay hattı ile Samsun’un dinamik yapısına uygun olarak gelişen bölgelere erişim kolaylaşacak. Yeni tramvay hattı projemizle, vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını daha konforlu bir şekilde sürdürmelerini ve şehrimizin dört bir yanına daha kolay erişim sağlamalarını hedefliyoruz. Bu projenin şehrimizin gelişimine ve yaşam kalitesine olumlu katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Samsun’umuza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Samsun'da 5 Yaşındaki Çocuk Baraj Gölünde Boğuldu Samsun'da 5 Yaşındaki Çocuk Baraj Gölünde Boğuldu

Samsun Sehir Hastanesi Tramvay 4

Editör: Haber Merkezi