Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis'te ve bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında oy verme işlemi saat 07.00 itibarıyla başladı. Bu illerde oy verme işlemleri saat 16.00'da tamamlanacak.

Bu illerin dışında kalan diğer illerde de oy verme işlemi saat 08.00 itibarıyla başladı. Bu illerde yaşayan seçmenler, saat 17.00'ye kadar oylarını kullanabilecek.

Samsun Secmen Sandik Basinda 3

Bakan Tunç: Kadına Yönelik Şiddet Tüm Dünyanın Sorunu Bakan Tunç: Kadına Yönelik Şiddet Tüm Dünyanın Sorunu

Samsun'da il genelinde toplam 1 milyon 38 bin 91 seçmen, 3 bin 656 sandıkta oylarını kullanmak için sandık başına gitti. Seçmenler, büyükşehir belediye başkanlığı için beyaz oy pusulası, ilçe belediye başkanlığı için mavi oy pusulası, belediye meclis üyeliği için ise sarı oy pusulasını alarak sandığa gitti.

Vatandaşlar muhtar seçimi için hazırlanan pusulalar ile birlikte oy pusulalarını zarflara yerleştirdi ve oylarını kullandı.

Samsun Secmen Sandik Basinda 4

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için oy verme işlemi, 17.00 itibariyle sona erecek. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Samsun’da seçim güvenliğinin sağlanması amacıyla 4 bin 634 personel görev aldı.

Editör: Haber Merkezi