Samsun Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı'nı rahat ve huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm tedbirleri alırken, ücretsiz ulaşım desteği de sağlıyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak hemşehrilerinin bayram maneviyatını tam anlamıyla yaşamasını arzu ettiklerini belirtti.

Mezarlıklara Ücretsiz Ulaşım

üyükşehir Belediyesi, vatandaşların mezarlık ziyaretlerini kolaylaştırmak için 15 Haziran Arefe günü ve 16-17-18-19 Haziran tarihlerinde Asri Şehir Mezarlığı, Kıranköy Şehir Mezarlığı ve Derecik Şehir Mezarlığı’na ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacak. Atakum ve İlkadım Mezarlık Hatları, 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Samsun Ulasim Bayram Ucretsiz 3

Tramvaylar Ücretsiz

Arefe ve Kurban Bayramı boyunca tüm vatandaşlar tramvaylardan ücretsiz olarak faydalanabilecek. Vatandaşlar, bayram öncesinde ve bayram günlerinde sevdiklerini ziyaret etmek için rahatça ulaşım sağlayabilecekler.

Gece Seferleri Başlıyor

Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma imkanlarını geceye de taşıyarak E1 Ekspres Hattı'nın gece seferlerini başlatıyor. Arefe Günü itibariyle gece seferlerine başlayan E1 Ekspres Hattı ile vatandaşlar ulaşımını daha kolay ve güvenli bir şekilde sağlayabilecekler.

15 Temmuz Gazisi Cihan Korkmaz, Yaşadıklarını Anlattı 15 Temmuz Gazisi Cihan Korkmaz, Yaşadıklarını Anlattı

Samkart Başvuru Merkezi Yeni Yerinde

Samkart işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmek için Büyükşehir Belediyesi, Samkart Başvuru Merkezini İlçe Transfer Merkezi'ne taşıdı. Böylece vatandaşlar, işlemlerini daha merkezi bir konumda halledebilecekler.

Samsun Ulasim Bayram Ucretsiz 4

Başkan Doğan'dan Bayram Mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, "Hemşehrilerimizin bayram coşkusunu tam anlamıyla yaşamasını sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyor, ailelerimizle ve sevdiklerimizle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmemizi temenni ediyorum." dedi.

Editör: Haber Merkezi