Bugün Samsun'da hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Özellikle doğu bölgelerinde yağışlar kuvvetli olacak. Hava sıcaklığı ise 16 derece olarak ölçülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre, bölge genelinde benzer hava koşulları bekleniyor. Kastamonu ve Sinop kıyıları ile Samsun'un doğusu ve Ordu çevrelerinde kuvvetli yağışlar yaşanabilir.

Hava Sıcaklığı:

Bugünün en düşük sıcaklığı 16 derece olarak kaydedilirken, en yüksek sıcaklık 24 derece olacak. Ancak sıcaklık, 5 ila 8 derece arasında azalacak.

Rüzgar Durumu:

Rüzgar, kuzeyli yönlerden hafif ve orta kuvvette esecek. Kıyı kesimlerde ise zaman zaman kuvvetli (30-60 km/sa) rüzgarlar görülebilir. Yarından itibaren ise doğulu yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Uyarılar:

Meteoroloji, Kastamonu ve Sinop kıyıları ile Samsun’un doğusu ve Ordu çevrelerinde kuvvetli sağanak yağışların (21/50 kg/m2) beklendiğini bildiriyor. Bu nedenle ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önemlidir.

Editör: İbrahim Canbulat