Son değerlendirmelere göre, bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Samsun, Ordu, Sinop il geneli ile Kastamonu, Tokat ve Amasya'nın kuzey kesimlerinde yerel sağanak yağışlar görüleceği tahmin ediliyor.

Samsun'da hava hafif sağanak yağışlı olacak ve sıcaklık 15,7 derece olması bekleniyor. Yağışların Samsun ve Sinop'un kıyı ve doğu kesimleri, Kastamonu'nun doğu kıyıları ile Ordu'nun kuzey ve batı kesimlerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında 1 ila 3 derece azalma bekleniyor. Rüzgar, kuzey ve doğu yönlerden orta kuvvette esecek, kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli (30-60 km/s) olabilir.

Kuvvetli Yağış Uyarısı: Yağışların belirtilen bölgelerde kuvvetli olması beklendiğinden, ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önemlidir.

Hava durumu ile ilgili güncel bilgilere dikkat edilmesi, gerekli önlemlerin alınması önemlidir. Meteoroloji raporları ve güncel bilgilere dikkat etmek bu dönemde önemlidir.

Editör: İbrahim Canbulat