Samsun'un Terme ilçesinde iki gün önce denizde kaybolan 22 yaşındaki Cihan Yılmaz'ı bulmak için arama çalışmaları aralıksız sürüyor. Ekipler, helikopter ve drone kullanarak, karadan ve denizden arama faaliyetlerini yoğunlaştırdı.

Terme Kaymakamı Metin Maytalman, olay yerinde yaptığı incelemede, 90 personelin arama çalışmalarına katıldığını belirtti. Maytalman, "Samsun Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı, AFAD, itfaiye, jandarma dalgıçları, drone ve botlarla denizde ve kıyı boyunca aramalar yapıyorlar. Belli aralıklarla sahil güvenlik helikopteri de sorti yapıyor. Ayrıca yerel ekipler ve balıkçılar da arama faaliyetine destek veriyor," dedi.

Samsun'da Kırmızı Işık Kazası: Arkadaşı Ölen Kendi Sakat Kalan Genç Adalet İstiyor Samsun'da Kırmızı Işık Kazası: Arkadaşı Ölen Kendi Sakat Kalan Genç Adalet İstiyor

Kızılay, bölgede iaşe hizmeti sunarak arama çalışmalarına katkıda bulunuyor. Yakın zamanda evlilik hazırlığında olan Cihan Yılmaz'ın düğünü planlanmıştı.

Olay, Taşlık Mahallesi'nde üç arkadaşıyla birlikte denize giren Yılmaz'ın gözden kaybolmasıyla başlamış, ihbar üzerine arama kurtarma çalışmaları başlatılmıştı.

Editör: Haber Merkezi