Samsun'un Tekkeköy ilçesinde, bebek bezi ve çeşitli plastik ürünler üreten fabrikada çıkan yangın, yan taraftaki fabrikaya da sıçradı. Organize Sanayi Bölgesi Nenehatun Caddesi'nde bulunan fabrikada henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın hızla büyüyerek, bitişikteki fabrikaya yayıldı.

Samsunda Elyaf Fabrikasi Yangin 4

Fabrika çalışanlarının acil durumu bildirmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Yangına, Samsun Orman İşletme Müdürlüğü, Samsun Çarşamba Havalimanı, AFAD ve ilçe belediyelerinin itfaiye ekipleri müdahale ediyor. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ediyor.

Samsunda Elyaf Fabrikasi Yangin 3

MSB: 17 Terörist Etkisiz Hale Getirildi MSB: 17 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

İki fabrikada da bebek bezi, kedi kumu ve ambalaj malzemesi gibi plastik yoğunluklu ürünler üretiliyor. Samsun Valisi Orhan Tavlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, olay yerinde çalışmaları takip ediyor. Vali Tavlı, yangında herhangi bir can kaybı ve mahsur kalma olmadığını belirtti. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve emniyetin TOMA'ları yangının söndürülmesi için çalışmalarını sürdürüyor. İlçelerdeki itfaiye ekipleri de yangın söndürme çalışmalarına destek veriyor. Su tankerleri de su ihtiyacına karşı hazır bekletiliyor.

Editör: Haber Merkezi