Samsun'da Bariyere Çarpan Otomobildeki 2 Kişi Yaralandı Samsun'da Bariyere Çarpan Otomobildeki 2 Kişi Yaralandı

Samsun'un Canik ilçesinde, kentsel dönüşüm projesi kapsamında 2 bin 864 bağımsız birimden oluşan 741 binanın yıkımına başlandı. Canik Belediyesi tarafından Soğuksu Mahallesi'nde gerçekleştirilen projede, 17,5 hektar alanda bulunan depreme dayanıksız binalar yerinde dönüştürülecek.

Canik Kentsel Donusum Bina Sandikci 4

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Samsun'un en büyük kentsel dönüşüm çalışmasını yürüttüklerini belirtti. Sandıkçı, "Güvenli ve konforlu konutlar ile vatandaşları buluşturmak için titizlikle çalışmaya devam ediyoruz. Soğuksu Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde, kullanım ömrünü tamamlamış ve güvensiz yapı stoklarını ortadan kaldırıyoruz. Vatandaşımızın yaşam güvenliği birinci önceliğimiz. Yıkılan binaların yerine depreme dayanıklı ve konforlu konutlar inşa edeceğiz," dedi.

Canik Kentsel Donusum Bina Sandikci 3

Sandıkçı, ayrıca Şehr-i Bahçe Konutları ile vatandaşların yeni evlerine kavuştuğunu vurgulayarak, "76 bin metrekare proje alanında 678 konut ve 29 ticari yapıdan oluşan Şehr-i Bahçe Konutları ile yeni ve güvenli konutları hemşehrilerimizle buluşturduk. Soğuksu Kentsel Dönüşüm Projemizi hız kesmeden sürdürüyoruz," ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi