TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ organizasyonuyla düzenlenen 8. Samsun Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, ziyaretçilere kapılarını açtı. Fuar, Tarım ve Orman Bakanlığı, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası gibi önemli kurumlar ile işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

samsun-tarim-fuari-5

Vali Orhan Tavlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve TÜYAP Fuarlar Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü'nün de katıldığı fuarın açılışında, stantlar gezilerek bilgi alışverişi yapıldı.

samsun-tarim-fuari-4

Fuarda 75 firmanın yer aldığını belirten İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, sektör temsilcilerini bir araya getirerek tarım sektöründeki teknolojik gelişmeleri paylaşma fırsatı sunduğunu ifade etti. Sağlam, ayrıca fuarın Samsun'un verimli ovalarıyla birçok üründe öncü rol oynadığını ve önümüzdeki yıl daha geniş katılımın hedeflendiğini vurguladı.

samsun-tarim-fuari-3

Tarım fuarlarının sadece teknolojileri tanıtmakla kalmayıp sektörel bilgi alışverişine de olanak sağladığını belirten Sağlam, 130 binin üzerinde çiftçinin bulunduğu bölgede fuar ziyaretinin büyük önem taşıdığını ifade etti.

Fuar, 22 Ekim Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.

Editör: İbrahim Canbulat