Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin dördüncü durağı olan Samsun Kültür Yolu Festivali, son gününde de dolu dolu etkinliklerle sona erdi. Festival, konserlerden sergilere, atölyelerden söyleşilere ve gastronomi deneyimlerine kadar her yaşa hitap eden etkinliklerle büyük ilgi gördü.

Samsun Kultur Yolu Festvali Final 7

Renkli Etkinliklerle Dolup Taştı

Festivalin son gününde Saathane Meydanı’nda müzisyen Aykut Kuşkaya, seslendirdiği eserlerle katılımcıların kalplerine dokundu. Ayrıca, Samsun Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne alan müzisyen Gökhan Akar, unutulmaz bir konser performansı sergiledi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde ise sevilen müzik grubu Dolapdere Big Gang, Samsunlulara muhteşem bir müzik ziyafeti sundu.

Samsun Kultur Yolu Festvali Final 6

Çocuklar İçin Özel Etkinlikler

Festivalde çocuklar da unutulmadı. Doğupark’ta kurulan “Çocuk Köyü,” gün boyu birbirinden renkli aktiviteler, atölye çalışmaları, sahne gösterileri ve tiyatrolarla çocukların neşesine neşe kattı. “Kavuklu ile Pişekar” ve “Karagöz Gölge Oyunu” sahne şovlarıyla çocuklar keyifli anlar yaşadı.

Samsun Kultur Yolu Festvali Final 5

Festivalin Önemi ve Katılım

Samsun Kültür Yolu Festivali, şehrin kültürel zenginliklerini tanıtarak, sanat ve kültüre olan ilgiyi artırmayı amaçladı. Festival, yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çekerek Samsun’un kültürel mirasını geniş kitlelere ulaştırdı.

Samsun Kultur Yolu Festvali Final 4

Samsun Kültür Yolu Festivali: Sanat ve Kültür Şöleni Başladı Samsun Kültür Yolu Festivali: Sanat ve Kültür Şöleni Başladı

Samsun Kultur Yolu Festvali Final 3

Editör: Haber Merkezi