Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın düzenlediği Türkiye Kültür Yolu Festivali, 8-16 Haziran'da Samsun'da gerçekleşecek. Bakanlığın Yaşayan Miras ve Kültürel Etkinlikler Genel Müdürü Selim Terzi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salon'da gerçekleştirilen toplantıda festivalin detaylarını paylaştı.

Türkiye Güzellikleri Sergisi Samsun’da Türkiye Güzellikleri Sergisi Samsun’da

Kultur Yolu Festivali Samsun 4

Terzi, festivalin şehrin marka değerine ve turizm hareketliliğinin 12 aya yayılmasına katkı sağladığını belirtti. İlk olarak 2021 yılında İstanbul Beyoğlu'nda başlayan Türkiye Kültür Yolu Festivali’nin, bu yıl 16 ilde organize edileceği bilgisini verdi. Terzi, festivalin uluslararası ayağı sayesinde Avrupa Festivaller Birliği'nin tanıtımında yer aldığını vurguladı.

Samsun Valisi Orhan Tavlı, festivallerin Anadolu'nun kültürel zenginliklerini dünyaya tanıttığını ifade ederken, Samsun'un tarihi ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkan bir şehir olduğunu dile getirdi.

Kultur Yolu Festivali Samsun 3

Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan ise festivalin Samsun için taşıdığı önemden bahsederek, şehrin turizm ve festival potansiyelini vurguladı.

Samsun Kültür Yolu Festivali hakkında detaylı bilgi ve program için "kulturyolufestivali.com" adresi ziyaret edilebilir.

Editör: Haber Merkezi