Samsun Emniyet Müdürlüğü ekipleri, denize giren vatandaşlara boğulma vakalarına karşı dikkatli olmaları konusunda havadan, karadan ve denizden uyarıda bulundu.

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Tedbiri Bırakma, Akıntıya Kapılma Projesi" ile, yaz mevsiminin gelmesiyle turistlerin ve vatandaşların serinlemek, yüzmek veya balık tutmak amacıyla girdikleri deniz, akarsu, göl, baraj, gölet, su birikintisi gibi alanlarda yaşanması muhtemel boğulma olaylarının asgari seviyeye indirilebilmesi amaçlanıyor.

Samsun Emniyeti Bogulmalara Karsi Uyadi Haber 3

Proje çerçevesinde polis ekipleri, kent merkezi ile 17 ilçede eş zamanlı olarak cadde, AVM ve sahil şeridinde suda boğulma olaylarına dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla uyarı broşürleri dağıttı.

Atakum ilçesi Çobanlı İskelesi yanındaki plajda İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği ekipleri dron, Deniz Limanı Şubesinde görevli gemi adamları ise tekneyle anons yaparak vatandaşları boğulmalara karşı uyardı.

Samsun Emniyeti Bogulmalara Karsi Uyadi Haber 5

Ekipler, vatandaşlara çeken akıntı (rip akıntısı) uyarı tabelasının bulunduğu yerler ile rüzgarlı ve dalgalı havalarda denize girilmemesi, denize bırakılan şamandıraların geçilmemesi, yüzme bilmeyenlerin ve 15 yaşından küçüklerin yanlarında yüzme bilen ebeveynleri veya refakatçileri olmadan denize girmemeleri, denize yüzme alanı olarak belirlenen ve cankurtaranların bulunduğu yerlerden girilmesi gibi konularda uyarılarda bulunmaya devam edecek.

Büyükşehir Belediyesinin Atlı Spor Tesisleri Ziyaretçilerini Bekliyor Büyükşehir Belediyesinin Atlı Spor Tesisleri Ziyaretçilerini Bekliyor

Samsun Emniyeti Bogulmalara Karsi Uyadi Haber 4

Editör: Haber Merkezi