Rusya Soruşturma Komitesi açıklamasında “Crocus Belediye Binası konser salonundaki molozların temizlenmesi sırasında terör saldırısı sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 133 kişiye yükseldi. Arama çalışmaları devam ediyor” ifadelerini kullandı.

UNİCEF: Refah’ta her 850 Kişiye Bir Tuvalet Düşüyor UNİCEF: Refah’ta her 850 Kişiye Bir Tuvalet Düşüyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün akşamki Crocus Konser Salonu’nda gerçekleşen terör saldırısı sonrasında bugün ulusal seslendi. Putin ‘vahşi’ saldırının arkasında olan herkesi tespit edip cezalandıracaklarını ifade etti.

Putin, açıklamasında kolluk kuvvetlerinin saldırının tüm ayrıntılarını açıklığa kavuşturmak için her şeyi yapacağını vurgulayarak 24 Mart Pazar gününü yas ilan etti. Putin ayrıca “Terör saldırısının doğrudan failleri olan, insanları vurup öldürenlerin dördü de bulunup gözaltına alındı. Saklanmaya çalıştılar ve Ukrayna'ya doğru hareket etmeye çalıştılar, burada ön verilere göre Ukrayna tarafında sınırı geçmeleri için bir pencere hazırlandı. Toplamda 11 kişi gözaltına alındı” dedi.

Başkent Moskova ve bölgesinde, terörle mücadele ek tedbirlerinin uygulamaya konulduğunu ifade eden Putin, “Tekrar ediyorum: Rusya'ya, halkımıza yönelik bu zulmü, bu saldırıyı hazırlayan, teröristlerin arkasında duran herkesi tespit edip cezalandıracağız” dedi.

Kaynak: dha