Yılport Samsunspor'un kaptanı Osman Çelik, oyuncuların özgüvenlerini tekrar kazanabilmesi için tek ihtiyaçları olan şeyin bir galibiyet olduğunu belirtti.

Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Çelik, puan sıralamasında alt sıralarda olduklarını fakat oyuncularının oyun performansının iyi olduğunu vurguladı.

İyi oynadıkları maçlarda bekledikleri puanları alamadıklarını dile getiren Çelik, "Takım olarak yeniden yapılanmaya gittik. Futbol direktörlüğüne Fuat Çapa hocamız da geldi. Bize bu süreçte çok faydalı olacağına inanıyorum. Takım olarak reaksiyon vermemiz gerektiğini konuştuk. Çaykur Rizespor maçıyla beraber inşallah beklediğimiz kırılma anını yaşayıp, bundan sonra sürecin daha iyi geçeceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.

osman-celik-samsunspor-galibiyet-3

Taraftarın beklentilerinin yüksek olduğunu belirten Çelik, "Biz de bu beklentilerin altında kaldığımızın farkındayız. Bunun için çok çalışıp analizlerle, hocalarımızın verdiği taktik, teknik, fiziksel bilgilerle bunu geliştirmeye çalışıyoruz. İhtiyacımız olan tek şey bir galibiyet alıp takımın öz güvenini tekrar kazanması ve hak ettiğimiz sıralara doğru tırmanmak" dedi.

Osman Çelik, eleştirilere saygı gösterdiklerini dile getirerek, "Süper Lig'e uzun yıllar sonra çıktık, taraftar da başarı bekliyor. Kaliteli bir takım kurulduğunu düşünüyorum. Geçiş sürecinde biraz sıkıntı yaşıyoruz. Alacağımız bir galibiyetten sonra ivmelenmemizin daha farklı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Editör: İbrahim Canbulat