Sadece ülkenin değil İlkadım’daki işsizlik sorununa farklı projelerle çözüm olmak isteyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İLMEK (İlkadım Meslek Edindirme Kursu)  projesiyle kalifiye işçi bulmakta sıkıntı yaşayan firmalara büyük kolaylık sağlayacak, iş bulmakta sıkıntı yaşayan vatandaşlara da yeni kapılar açacak.

1 Ton 150 Kiloluk 'Şahmurat' 300 Bin Liraya Satıldı 1 Ton 150 Kiloluk 'Şahmurat' 300 Bin Liraya Satıldı

Necattin Demirtas Ilmek Projesi 4

Şehirde faaliyet gösteren sanayicilerle iş birliği içinde hayata geçecek proje hakkında bilgiler aktaran Başkan Demirtaş,” İşsizlik sadece ekonomik değil aynı zamanda çok tehlikeli sosyal bir sorun. Halkımızın sağduyusu ve takdiri ile kaldığımız yerden devam edersek bu sorunu yok etmek için, istihdam yaratma kapasitesi yüksek, az sermaye ile çok istihdam yaratan emek yoğun projelere ve sektörlere ağırlık vereceğiz. Bunlardan bir taneside İLMEK (İlkadım Meslek Edindirme Kursu) projemizle imkanlarımız dahilinde iş istihdamına katkı sağlamak istiyoruz.

Necattin Demirtas Ilmek Projesi 3

Projemizle küçük ve orta ölçekli yerel işletmelerimizin nitelikli iş gücüne ve bilgiye daha kolay ulaşmasını sağlayacağız. İstihdam garantili kurslarla her meslek dalı için farklı eğitim sürelerinin belirlendiği meslek edindirme kurslarında eğitim alan gençlerimiz MEB onaylı sertifika verilerek, meslek sahibi olmalarına imkan sunacağız. Eğitimler tamamlandığında ise kursiyerlerin İLMEK aracılığıyla sanayicilerimizle görüşerek Tornacı, Boyacı, Kaynakçı gibi ihtiyaçları olan ara elemanların birlikte programlayıp uygun kadrolarda istihdamı sağlayacağız” dedi.

Editör: Haber Merkezi