Samsun'da siyasi partiler, il ve ilçe kongrelerinin yanı sıra belediye başkan adaylıkları için de yoğun bir çalışma temposuna girdi. Özellikle AK Parti içerisinde, ilçe ve büyükşehir belediye başkanlığı için birçok isim öne çıkıyor. Ancak mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, en güçlü aday olarak dikkat çekiyor. Rakipleri de kendilerine olan inançlarıyla iddialılar.

2019 Mart seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Mustafa Demir, pandemi ve kendi sağlık sorunlarına rağmen birçok önemli proje hayata geçirdi. Özellikle kırsal altyapı sorununu çözen Başkan Demir, kütüphaneler, kitap kafeler, otoparklar, kentsel dönüşüm projeleri ve güneş enerji santrali gibi büyük projelere de imza attı.

Sağlık durumu ve yeniden aday olma konusunda konuşan Başkan Demir, "Bu şehrin ve ülkenin acelesi var. Bu şehir örnek olmalı. Allah bize bu şehirde yaşamayı nasip etti ve bu nimeti değerlendirmek istiyoruz. Tedavimle ilgili olumsuz bir durum yok. Büyük bir tümörle karşı karşıya kaldık, ancak tedaviye olumlu yanıt verdim ve şu anda çok iyiyim. Hiçbir şikayetim yok. Adaylık konusunda milletvekilliği dönemimde de benzer bir durum yaşadım. Eğer aday gösterilirsem çalışmaya devam ederim. Aday gösterilmezsem, aday gösterilecek arkadaşa yardımcı olurum" ifadelerini kullandı.

Editör: İbrahim Canbulat