Samsun Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi iş birliğiyle 'Makina ve Endüstri Mühendisliği Bölümleri' öğrencilerine yönelik 'Yalın Düşünce Yalın Üretim' semineri düzenlendi.

SAMÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen etkinliğe MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, SAMÜ Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İlhan Çelik, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Zeynep Ceylan, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

makine-muhendisleri-samsun-universitesi-4

MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, seminerde yaptığı konuşmada, öğrencileri mesleklerine hazırlamak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtti. Kadir Gürkan, "Klasik eğitimle günümüz dünyasındaki beklentileri karşılamak zor. Sürekli gelişim ve yenilikleri takip etmek, bilgi ve becerileri artırmak gerekiyor. Bu amaçla düzenlediğimiz etkinliklerle üyelerimizin bu ortamı bulmasını sağlıyoruz." dedi.

makine-muhendisleri-samsun-universitesi-3

Seminerin konuk konuşmacısı Endüstri Mühendisi Ahmet Özhan Keskin ise 'Yalın Düşünce' ve 'Yalın Üretim' konularında öğrencilere bilgi verdi.

Bu tür etkinlikler, öğrencilere sektörel deneyimlerin paylaşıldığı, mesleki gelişimlerini destekleyen önemli fırsatlar sunuyor.

Editör: İbrahim Canbulat