Makine Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesi Başkanı Kadir Gürkan, Samsun Üniversitesi Kavak Meslek Yüksekokulu(MYO) öğrencilerine yönelik 'İnovasyon Semineri'nde konuştu. Gürkan, inovasyonunun önemini anlattı ve 'değişim ve gelişime' açık olmanın altınızı çizdi.

Samsun Üniversitesi Kavak MYO Seminer Salonu'nda düzenlenen seminere öğretim üyeleri ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi. MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Makine Mühendisi Kadir Gürkan’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde öğrenciler’e inovasyon’un tanımı, kelime anlamı, dünyadaki, Türkiye’deki ve bölgedeki sektörel inovasyon örnekleri ile ilgili bilgiler aktarıldı.

kadir-gurkan-samsun-makine-muhendisleri-5

Öğrencilerin yönelttikleri soruları da cevaplayan Kadir Gürkan, “İnovasyon artık hayatımızın önemli bir parçası. Günümüzde inovatif düşünme kültürüyle değişime ve gelişime açık, sorgulayan kişiler yaratıcı düşünerek birçok alanda inovasyon yapıyorlar ve bu yapılanların sonucunda da topluma daha fazla yarar sağlıyorlar. Bizler de hayatımızın her alanında değişime ve gelişime açık olmalıyız" dedi.

kadir-gurkan-samsun-makine-muhendisleri-3

Kadir Gürkan toplantıyla ilgili ayrıca, "MMO Samsun Şube olarak kendi meslek disiplinlerimiz konusunda gençlere yönelik bilgilendirme toplantılarına devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

kadir-gurkan-samsun-makine-muhendisleri-4

Seminerin sonrasında Samsun Üniversitesi Kavak MYO Müdürü Doç. Dr. Bilal Sungur, MMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mak. Müh. Kadir Gürkan’a teşekkür belgesi sundu.

Editör: İbrahim Canbulat