MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur,  tarihteki Türk devletlerinin kültürel mirasını benimseyerek Cumhuriyet'i inşa etmenin büyük bir azim ve kararlılıkla gerçekleştiğine dikkat çekti.

Başkan Mucur mesajında, "Cumhuriyet'in 100. yıl dönemini büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Her bir Türk devletinin bir öncekinin temelleri üzerine kurulduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye Cumhuriyeti'nin tarih sahnesindeki yerini alması olağanüstü bir mücadele ve azim gerektirmiştir." ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet'in, Milli Mücadele'yi taçlandırarak Türk milletinin bağımsızlık kararlılığını ortaya koyduğuna vurgu yapan Başkan Mucur, "Cumhuriyet, 100 yıl boyunca demokrasi ve milli iradeyle iç içe geçerek ülkemizi ekonomik, demografik ve kültürel olarak bugünkü güçlü konumuna getirmiştir. Bu güçlü duruşu Cumhuriyet'in temel değerlerine borçluyuz." şeklinde konuştu.

Başkan Mucur, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Mücadele kahramanlarına minnettarlıkla seslenerek Türk milletinin Cumhuriyet'in değerlerine her zaman sahip çıkacağını vurguladı. "Cumhuriyet'in yaşaması için mücadelemiz sonsuza kadar sürecektir. Ne mutlu Türk'üm diyene." diyen Mucur, Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in 100. Yıldönümü'nü kutladı.

Editör: İbrahim Canbulat