Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve çocuklara küçük yaşta trafik bilincini kazandırmak amacıyla çalışmalarını yürüten Trafik Eğitim Parkı, hizmet verdiği 9 yıl boyunca bin 400’e yakın özel gereksinimli çocuğa trafik eğitimi verdi.

BOZACIOĞLU: TRAFİK EĞİTİM PARKINA İLÇE DIŞINDAN DA YOĞUN BİR İLGİ VAR

Samsun'da Ortaokul Öğrencileri Liseler Hakkında Bilgilendirildi Samsun'da Ortaokul Öğrencileri Liseler Hakkında Bilgilendirildi

Küçükçekmece Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı Yöneticisi Melek Bozacıoğlu, “Trafik ve İlk Yardım Haftası dolayısıyla özel gereksinimli çocuklarımızı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurumumuzda 5-12 yaş arası çocuklar; üst geçit, yaya geçidi, araç kullanımı ve trafik ışıkları eğitimlerini alıyor. Ayrıca öğrencilerimize okulda ve evlerinde kullanmaları için trafik konulu boyama kitabı, puzzle ve trafik eğitim kartları gibi eğitici materyaller veriyoruz. Trafik Eğitim Parkı’na ilçe dışından da yoğun bir ilgi var. Bizlerde uygunluk durumumuza göre gelen talepleri değerlendiriyoruz. Birçok ilçe ve ilden park ile ilgili bilgi almak isteyenler, bu projeyi hayata geçirmek isteyenler oluyor’’ dedi.

150 BİN ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRDÜ

Alanında uzman trafik eğitmenleri tarafından teorik ve uygulamalı eğitimlerin verildiği Trafik Eğitim Parkı, yılda 25 bin öğrenciyi misafir ederken, kuruluşundan bu yana ise 150 bine yakın öğrenciye ulaştı.

Ayrıca parkın içinde yer alan amfi tiyatro, yürüyüş alanları ve çocuk oyun alanları öğrencilerin keyifli vakit geçirmesini sağlıyor.

RANDEVU SİSTEMİYLE ÇALIŞILIYOR

Trafik Eğitim Parkı’na öğrenci toplulukları ve bireysel olarak başvurular kabul ediliyor. İl genelinden parka misafir olmak isteyen okullar hafta içi, bireysel başvuruda bulunmak isteyen kişiler ise Cumartesi günleri misafir ediliyor.

Kaynak: dha