İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, uzak ilçelerden veya farklı illerden tedavi olmak için hastanelere gelen ancak kalacak yerleri olmadığı için çoğu zaman araçlarında yatıp kalkan hasta yakınları için “Hasta Refakatçi Evi” yapılan açılış töreni ile hayata geçirdi.

Katılımın yoğun olduğu açılışta konuşma yapan Başkan Demirtaş, ”Allah bize öyle bir şey nasip etti ki, Trabzon-Samsun karayolu üzerinde sol tarafında Şefkat Evi, sağ tarafında ise bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz Hasta Refakatçi Evi. Mahalle Kreşleri, Ataocağı derken söz verdiğimiz tüm projelerimizi ilçemize ve şehrimize kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Kamu hastaneleri bölgesinde olan Refakatçi Evi’projemizle kanepelerde, araba içlerinde hastaları ile yakın olabilmek için mücadele hasta refakatçilerinin kalacağı ülkemizde ilk defa, otel konforunda bir tesisi hizmete açarak toplumumuzun bu kanayan yarasına bir son veriyoruz” dedi.

Ilkadim Hasta Refakatci Evi Acildi 3

Samsun'da Bayram Arifesinde Vatandaşlar Mezarlık Ziyaretinde Bulundu Samsun'da Bayram Arifesinde Vatandaşlar Mezarlık Ziyaretinde Bulundu

‘İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN’

30 odalı içeresindeki yatak sayısını arttırdığınızda kapasitesi de artan bir hizmete ayaktan da hizmet verileceğini sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş,” Ayaktan hizmette ise hasta yakını tesisimize geldiğinde banyo ihtiyacı,yemek ve kıyafet değişikliğini yapıp hastasının yanına gidecek. Bu projemiz bir yaraya merhem olacağını düşünüyorum. Ataocağı, Kimsesizler Evi, Refakatçi Evi, ülkemizde ilk defa yaralara neşter vuran bu projeleri hayata geçirmekten dolayı da çok mutluyum.İşte Belediye Başkanlığının güzel tarafı da bu.Önce maddi sıkıntıları bertaraf ettik. Ardından 2 yıl boyunca ülkemizi bırakmayan pandemi,  peşine 11 ilimizi etkileyen deprem afetlerine rağmen görev sürem boyunca bu güzel hizmetleri tamamlamayı başardık. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Ilkadim Hasta Refakatci Evi Acildi 4

Konuşmalarında ardından dualarla açılışı gerçekleşen Refakatçi Evi’nin Başkan Demirtaş, katılımcılara gezdirdi.

Editör: Haber Merkezi