İlkadım Belediyesi'nin gururu Türk Sanat Müziği Korosu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümünü görkemli bir konserle karşıladı. Belediye Çok Amaçlı Salonu'nun tıklım tıklım dolduğu gecede, Atatürk'ün sevdiği eserlerle izleyenleri büyüledi.

ilkadim-belediyesi-tsm-korosu-7

Sahneye çıkan solistler, Şef Erdal Şahin'in unutulmaz bestesini seslendirerek dinleyicileri adeta büyüledi. İki bölümden oluşan ve toplamda 2 saat süren konserin ilk kısmında, sanat müziğinin en güzel örnekleri seslendirildi. İkinci bölümde ise solistler sahneye çıkarak, seçkin eserleri sanatseverlerle buluşturdu. Salondaki vatandaşlar, özellikle "Al Bayrak" eserinde koroyla birlikte coşkuyla eşlik etti.

ilkadim-belediyesi-tsm-korosu-4

Konserin sonunda, Türk Sanat Müziği korosu şefi Erdal Şahin'e İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık tarafından çiçek ve plaket takdim edildi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, konser sonrasında yaptığı açıklamada, "Cumhuriyeti bizlere armağan eden Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi bir kez daha saygıyla ve rahmetle yad ediyorum. Biz, birlikte sevinip birlikte üzülen, birlikte gülüp birlikte ağlayabilen ve birlikte şarkılar söyleyebilen bir milletiz. Onun için diyoruz ki cumhuriyet ilelebet yaşayacak. Konserin hazırlanmasında emeği geçen hocalarımıza, saz üstatlarımıza, değerli koro üyelerimize ve bu birlikteliğin en önemli paydaşı çok değerli İlkadım halkına çok teşekkür ediyorum. Allah, birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin, Ata’mızın izinde yürüyerek cumhuriyetimizi ilelebet var etsin. Bayramımız kutlu olsun" dedi.

ilkadim-belediyesi-tsm-korosu-6

Bu muhteşem konser, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının unutulmaz anlarından biri olarak tarihe geçti. İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün düzenlediği etkinlikler, halkın bir araya gelmesine ve Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşamasına vesile oldu.

ilkadim-belediyesi-tsm-korosu-3

Editör: İbrahim Canbulat