Samsun'da Çıkan Yangında 200 Dekar Buğday Ekili Arazi Zarar Gördü Samsun'da Çıkan Yangında 200 Dekar Buğday Ekili Arazi Zarar Gördü

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Arefe günü ve bayram süresince hava durumu hakkında önemli uyarılarda bulundu. Yarın, kuzey, iç ve batı kesimlerinde sıcaklıklar 8 derece birden düşecek. Güney kesimlerde ise bayram boyunca hava sıcaklıkları yüksek kalmaya devam edecek.

Son değerlendirmelere göre, öğleden sonra Marmara'nın kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz'de yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Rüzgârın, İç Ege, Marmara’nın güneyi, Göller Yöresi ile Eskişehir çevrelerinde batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/saat, kısa süreli 80 km/saat) esmesi bekleniyor. Bu bölgelerde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması önemle vurgulandı.

Bayram Hava Durumu 3

Bölgesel Hava Durumu:

  • Amasya: 38°C, parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

  • Artvin: 31°C, parçalı ve az bulutlu
  • Samsun: 30°C, parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
  • Trabzon: 29°C, parçalı ve az bulutlu

Bayram süresince hava durumu değişikliklerine karşı hazırlıklı olunması ve meteorolojik uyarıların takip edilmesi önemle öneriliyor. Tatilciler, özellikle kuzey ve iç kesimlerde planlarını yaparken bu uyarıları göz önünde bulundurmalı.

Editör: Haber Merkezi