Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, "Takımımın göstermiş olduğu performanstan dolayı mutluyum. Bu şekilde devam etmemiz gerekiyor. Gerek iç sahada gerekse deplasmanlarda oynamış olduğumuz oyunun ve performansın iyi olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle bir ayrım yok ve bir farkı olduğunu düşünmüyorum. Sadece deplasmanlarda istediğimiz sonuçları gol atamadığımız için alamadık” dedi.

“Şimdiye kadar takımın ligdeki pozisyonu ve puanlar hakkında çok soru aldım” diyen Alman teknik adam, “Benim için önemli olan takımımın pozisyonu ve içinde bulunmuş olduğu durum. Dün ilk defa uzun bir aradan sonra 24 oyuncuyla antrenman yaptık, bu bizi mutlu eden bir durum” ifadelerini kullandı.

Samsunspor 4 Futbolcuya Teşekkür Etti! Yollar Ayrıldı Samsunspor 4 Futbolcuya Teşekkür Etti! Yollar Ayrıldı

Gisdol Samsunspor Hatayspor 2

Hatayspor maçına da değinen Gisdol, “En iyi şekilde hazırlanıyoruz ve en ideal bir kadro ile sahaya çıkacağız. Çalışmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz. Ancak kadro yapmak biraz zor olacaktır. Umarım en iyi şekilde bu maça hazır olur ve güzel bir sonuç alırız. Bazı takımlarda bazı avantajlar oluyor, o da direkt uçuşlar yapabiliyorlar. Biz bağlantı kurarak yani İstanbul'a veya Ankara'ya giderek Hatay'a gitmemiz gerekiyor. Bu sebepten dolayı da biraz yorucu bir yolculuk olacaktır. Ama biz en güçlü şekilde maça hazır olacağız.

Hatayspor ile oynayacağımız müsabaka sonrası milli araya gireceğiz. Milli takıma gitmeyen oyuncularımıza birkaç gün izin vereceğiz. O izin dönüşü Pendikspor maçına da aynı şekilde hazırlanmaya çalışacağız. Ancak muhtemelen bu milli arada bir hazırlık maçı oynamayı da düşünüyoruz. Onu da planlıyoruz.

Gisdol Samsunspor Hatayspor 2

Taraftarlarımızın ilgisi gerek beni gerek oyuncularımı çok mutlu mutlu ediyor. Taraftarlarımız bizi maçlardan önce çağırıp üçlü çektirdiklerinde ben çok mutlu oluyorum. Onların bize verdiği destek inanılmaz. Bunu her zaman belirttim. Çünkü onların yardımı bizi birbirimize bağlıyor. O ilişkiyi de kurmamız çok önemli ve bunu devam ettirmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi