Samsunspor Futbol Direktörü Fuat Çapa, camia olarak yeni sezona hazır olduklarını belirtti. Çapa, "Geçen sezon gösterdiğimiz birlik ve beraberlik başarının en büyük anahtarıydı. Bu sezon da aynı birlikteliği sağlayarak daha keyifli ve stressiz bir sezon geçirmeyi umuyoruz," dedi.

Fuat Capa Samsunspor Transfer Yasagi 4

Geçen sezon kiraya verdikleri oyuncuların takıma döndüğünü ve U19 takımındaki gelişim kaydeden oyuncuların değerlendirilmesi için yeni sezonun iyi bir fırsat olduğunu vurgulayan Çapa, "Şu an 50'ye yakın oyuncuyla antrenman yapıyoruz. İlk etap kampına giderken sayıyı 32'ye düşüreceğiz, ikinci etapta ise bu sayı 28 olacak," ifadelerini kullandı.

Fuat Capa Samsunspor Transfer Yasagi 3

Samsunspor'da Futbolcula Kuvvet ve Anatomik Testen Geçti Samsunspor'da Futbolcula Kuvvet ve Anatomik Testen Geçti

Çapa, FIFA tarafından uygulanan 2 dönemlik transfer yasağının kaldırılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım'ın bu konuda büyük çaba sarf ettiğini dile getiren Çapa, "Avukatlarımız FIFA nezdinde görüşmeleri sürdürüyor. Şu an için net bir şey söyleyemeyiz, ilerleyen günler ne gösterecek hep beraber göreceğiz. Ancak şu an transfer yasağımız devam ediyor ve yeni oyuncu alma şansımız yok," diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi