Ekim ayının başlamasıyla birlikte, dar gelirli vatandaşlar aile destek ödemeleri için beklemeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla uzatılan Aile Destek Programı kapsamında, dar gelirli vatandaşlara çeşitli maddi destekler sağlanmaya devam ediyor. Bu ay, vatandaşlara ek olarak 2 ek ödeme yapılacak.

Eylül ayında yapılan aile destek ödemelerinin ardından gözler artık Ekim ayı ödemelerinde. Dar gelirli vatandaşlar için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen aile destek ödemeleri, bu ay da hesaplara yatırılacak. Cumhurbaşkanı kararıyla uzatılan destek ödemeleriyle birlikte, vatandaşlara ek 2 ödeme daha yapılacak.

Önceki ödemeler hep ayın 15’inde yapıldığından, Ekim ayı ödemelerinde de aynı tarih bekleniyor. 15 Ekim’de yatırılmaya başlanması beklenen ödemelerle ilgili henüz bir takvim açıklanmazken, gözler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan gelecek açıklamalara çevrildi.

turk-lirasi-para-aile-destek-odemesi-2

Ek Ödeme Daha Var: Çocuk Bileşeni ve Elektrik Tüketim Desteği

Aile destek ödemesine ek olarak, çocuk bileşeni desteği ve elektrik tüketim desteği de veriliyor olacak. Dar gelirlilerin çocukları için 350-650 TL arasında ödeme yapılırken, elektrik tüketim desteği kapsamında da 112-225 TL arasında destek verilecek. 850-1250 TL arasındaki aile destek ödemesiyle birlikte verilen 2 ek ödeme kapsamında Ekim ayında dar gelirliye toplam 2125 liraya kadar ödeme yapılacak.

Editör: İbrahim Canbulat