Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde uzun yıllardır temizlik personeli olarak görev yapan Burcu Tak, gösterdiği azim ve kararlılıkla dikkatleri üzerine çekti. Üniversite eğitimini tamamlayarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'nden mezun olan Tak, aynı kurumda terfi alarak diyetisyen olarak göreve başladı.

Tak'ın evlerinde yaşlı ve engellilere temizlik hizmeti verirken aynı zamanda onları kilolarından kurtarıp sağlıklı yaşam sürmelerini hedefleyen eğitimi, vatandaşların yaşamlarında olumlu etkiler bırakıyor. Uyguladığı diyet programlarıyla, kilo sorunu yaşayan vatandaşlar memnuniyetle sonuçlar alıyor.

diyetisyen-burcu-tak-samsun-4

Diyetisyen Burcu Tak, yaşlı ve engelli vatandaşları sağlıklı yaşamaya teşvik etmek için azmi ve desteği ile örnek bir başarı sergiliyor. Tak'ın ilk hastalarından Hanife Kahveci, uygulanan beslenme programı ile kısa sürede 6 kilo verdi ve uzun süredir ayağa kalkamayan bir haldeyken tekrar ayakta durmaya başladı.

Tak, bireylerin günlük yaşantısına uygun beslenme programları hazırlayarak, faydalı besinlerin zarar görmemesi için yemeğin nasıl pişirilmesi gerektiğini öğretiyor. Ayrıca, düzenli ziyaretlerle vatandaşların durumunu gözlemleyerek açlık-tokluk şekerlerini takip ediyor.

Bu hizmet sayesinde kilo veren Hanife Kahveci, yaşam kalitesinin arttığını hissediyor ve artık ayağa kalkabiliyor. Oğlu Okan Kahveci, diyetisyen ablasının önerileriyle kilo vermeye başladı ve bel fıtığı ağrıları azalmış durumda.

diyetisyen-burcu-tak-samsun-3

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Yaşlı ve Sağlık Hizmetleri Birimi Sorumlusu Eda Günaydın, beslenme danışmanlığı hizmetinin büyük ilgi gördüğünü ve şu an 98 yaşlı vatandaşın bu hizmetten faydalandığını belirtti. Günaydın, personelin özverili çalışmalarının yaşlılar için büyük bir destek olduğunu ve bu hizmeti artırarak sürdüreceklerini ifade etti.

Editör: İbrahim Canbulat