AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümünü gurur ve heyecanla kutladı. Karaaslan, Cumhuriyet'in Türk Milleti'nin eşsiz kahramanlık mücadelesinin ifadesi olduğunu vurgulayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğindeki bağımsızlık mücadelesinin tüm dünyaya ilan edildiği bu özel günün anlamını önemsediğini belirtti.

Karaaslan, "Cumhuriyetimizin Kuruluşu’na giden yolda Samsun’un rolü çok önemlidir. Samsun’dan İstiklal Harbi’mizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk adımıyla başlayan büyük yürüyüş Anadolu’nun tamamına yayılmış, bu destan ülkemizin dört bir köşesinde satır satır yazılarak tarihteki şanlı yerini almıştır." dedi.

Cumhuriyetin temellerinin milletin fedakarlığı, cesareti ve kahramanlıklarıyla atıldığını vurgulayan Karaaslan, "Bu emanete sahip çıkarak Cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza etme görevi bugün her birimizin en önemli sorumluluğudur." şeklinde konuştu.

Çiğdem Karaaslan, Cumhuriyet'in temsil ettiği değerleri savunmanın, milletin birlik ve beraberliğine sahip çıkmanın önemine dikkat çekti. Karaaslan, "Cumhuriyet, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak, içeride ve dışarıda güvenliğimize, birlik ve beraberliğimize tehdit oluşturanlara karşı dimdik durmaktır." dedi.

Son olarak, Samsun'un tarihi önemine vurgu yaparak, şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını belirten Karaaslan, "Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum." dedi.

Editör: İbrahim Canbulat